fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 24 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Burmistrz Węgorzewa zaapelował do hejterów. Poskutkowało

Wiadomości Burmistrz Węgorzewa zaapelował do hejterów. Poskutkowało

„Proszę bardzo o powstrzymanie się z komentarzami co do rzekomego +ustawienia+ konkursu na Dyrektora Węgorzewskiego Centrum Kultury” – napisał w oświadczeniu do internetowych hejterów burmistrz Węgorzewa  Krzysztof Kołaszewski. Burmistrz powiedział, że apel poskutkował.

 

Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski oświadczenie do internetowych hejterów zamieścił na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta. W rozmowie wyjaśnił, że zdecydował się na taki krok z powodu internetowej nagonki na niego i osoby zainteresowane konkursem na stanowisko dyrektora Węgorzewskiego Centrum Kultury.

„Anonimowi internauci zarzucali mi ustawienie tego konkursu, co nie jest prawdą. Zarzucano też bzdury osobom pracującym w komisji konkursowej i startującym w tym konkursie. Nie chciałem milczeć, nie chciałem, by spirala tego hejtu się nakręcała. Po zamieszczeniu mojego oświadczenia w internecie hejt ucichł, negatywne komentarze przestały się pojawiać. Cieszę się, że apel odniósł skutek” – powiedział Kołaszewski.

W internetowym oświadczeniu burmistrz napisał m.in.: „proszę bardzo o powstrzymanie się z komentarzami co do rzekomego +ustawienia+ konkursu na Dyrektora Węgorzewskiego Centrum Kultury. (…) Pozwólmy spokojnie działać komisji konkursowej! Nie powinno być teraz miejsca na niepotrzebne podgrzewanie emocji czy opowiadanie się po stronie różnych kandydatów. Mam nadzieję, że wszyscy złożą dobre oferty i będzie można wybrać osobę najlepszą z najlepszych”.

Konkurs na dyrektora centrum kultury w Węgorzewie burmistrz rozpisał po tym, gdy dotychczasowemu dyrektorowi placówki wygasł kontrakt. Kołaszewski powiedział, że zapowiedział zmiany w tej instytucji już w swojej kampanii wyborczej. „Ten konkurs to moje wywiązanie się z deklaracji wyborczych” – dodał. Do konkursu zgłosiło się osiem osób.

„Sądzę, że wiele negatywnych komentarzy internetowych wyszło z otoczenia ludzi, którzy w tym konkursie startują. Najwięcej emocji wzbudził zapis, że od kandydatów oczekujemy półrocznego doświadczenia w podobnych instytucjach czy samorządzie. Chodziło nam o to, by kandydat miał pojęcie o zarządzaniu jednostką samorządową, a stało się to podstawą domysłów o +ustawieniu+ konkursu, co jest absolutną bzdurą” – powiedział Kołaszewski.

Burmistrz Węgorzewa przyznał, że zainteresowanie konkursem mile go zaskoczyło, ponieważ zarządzanie centrum kultury nie będzie łatwe. „Budynek centrum kultury jest w takim stanie, że wypadałoby go zamknąć, wszystko jest poskręcane na drucikach, prowizoryczne. Pieniędzy na to nie ma, dyrektor stanie przed sporym wyzwaniem” – przyznał Kołaszewski. Dodał, że oczekuje zmian także co do stylu i sposobu funkcjonowania jednostki.

„Rozumiem, że to właśnie wyzwania zawodowe przyciągają kandydatów. To dobrze, mam nadzieję, że uda się nam wybrać prężnego, dobrego nowego dyrektora” – dodał burmistrz.

Krzysztof Kołaszewski jest burmistrzem Węgorzewa pierwszą kadencję. Startował z własnego komitetu wyborczego.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: