fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 14 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ucieczka i pościg. Kierowca osobówki wjechał w radiowóz

Mieszkaniec gminy Kurzętnik był bardzo zdeterminowany, aby uniknąć kontroli drogowej. Nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy policji, a gdy udaremniono mu próbę ucieczki, też nie chciał dać za wygraną. 42-latek, który w w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, noc spędził w areszcie. 

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy jechali na interwencję do Czachówek, zauważyli w Marzęcicach osobowego Peugeota, którego kierowca poruszał się całą szerokością jezdni i chwilami zjeżdżał z asfaltu. Podejrzewając, że kierujący może być pijany, funkcjonariusze próbowali zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna zignorował jednak włączone przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe, co więcej – przyspieszył i podjął próbę ucieczki przed patrolem. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Już po kilku kilometrach uciekinier uderzył w skarpę.

Policjanci zablokowali mu dalszą drogę radiowozem. Jeden z funkcjonariuszy wybiegł z auta i próbował otworzył drzwi peugeota, usiłując wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. W tym momencie kierujący dodał gazu i gwałtownie uderzył w stojący za nim radiowóz – relacjonują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

42-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik został obezwładniony. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

42-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za nieposiadanie obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz niedopełnienie obowiązku i niezawiadomienie starosty o nabyciu pojazdu w wyniku kupna – sprzedaży – podkreślają policjanci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...