fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ucieczka i pościg. Kierowca osobówki wjechał w radiowóz

Wiadomości Ucieczka i pościg. Kierowca osobówki wjechał w radiowóz

Mieszkaniec gminy Kurzętnik był bardzo zdeterminowany, aby uniknąć kontroli drogowej. Nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy policji, a gdy udaremniono mu próbę ucieczki, też nie chciał dać za wygraną. 42-latek, który w w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, noc spędził w areszcie. 

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy jechali na interwencję do Czachówek, zauważyli w Marzęcicach osobowego Peugeota, którego kierowca poruszał się całą szerokością jezdni i chwilami zjeżdżał z asfaltu. Podejrzewając, że kierujący może być pijany, funkcjonariusze próbowali zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna zignorował jednak włączone przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe, co więcej – przyspieszył i podjął próbę ucieczki przed patrolem. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Już po kilku kilometrach uciekinier uderzył w skarpę.

Policjanci zablokowali mu dalszą drogę radiowozem. Jeden z funkcjonariuszy wybiegł z auta i próbował otworzył drzwi peugeota, usiłując wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. W tym momencie kierujący dodał gazu i gwałtownie uderzył w stojący za nim radiowóz – relacjonują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

42-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik został obezwładniony. Badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

42-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za nieposiadanie obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz niedopełnienie obowiązku i niezawiadomienie starosty o nabyciu pojazdu w wyniku kupna – sprzedaży – podkreślają policjanci.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: