20 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

W centrum Olsztyna zastrzelił lekarza. Prokuratura ma problem

OlsztynW centrum Olsztyna zastrzelił lekarza. Prokuratura ma problem

Brak opinii biologicznej uniemożliwił Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie zakończenie śledztwa w sprawie mężczyzny, który na łące w centrum miasta bez powodu zastrzelił 89-letniego emerytowanego lekarza.

reklama

W maju ubiegłego roku w centrum Olsztyna, na łące przy miejskim basenie, znaleziono ciało zastrzelonego 89-letniego emerytowanego lekarza. Biegli ustalili, że do mężczyzny strzelono z broni czarnoprochowej, na której posiadanie nie potrzeba w Polsce zezwolenia, można ją kupić bez większych przeszkód. Jeden strzał oddano w skroń, drugi w oko. Strzały padły z bliskiej odległości.

Zabójstwo w centrum miasta, w często odwiedzanym miejscu poruszyło olsztyńską opinię publiczną.

reklama

Po blisko dwóch miesiącach od zbrodni zatrzymano młodego mężczyznę, który miał dokonać zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji Paweł Z. zabił starszego mężczyznę, aby “sprawdzić, czy jest w stanie zabić”. Chciał bowiem w swoje urodziny urządzić na ulicach “masową egzekucję”. Policjanci zatrzymali go tuż przed urodzinami.

Prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zapowiadała, że na przełomie czerwca i lipca skieruje do sądu akt oskarżenia. Okazało się to niemożliwe. “Nie uzyskaliśmy wszystkich niezbędnych opinii w tej sprawie, w tym opinii biologicznych” – powiedział  prokurator okręgowy Cezary Fiertek. Dodał, że śledztwo zostało przedłużone do października.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Grażyna
14 października 2020 07:34

Pewnie jak w przypadku Komendy prawdę poznamy po 15-20 latach.

jkjkjhjh
7 lipca 2019 14:08

kiepski motyw, kto w to wierzy?

Polecane