fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

6.2 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Reklamy toyoty ściągane z mazurskich jezior


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Toyota Polska ściąga w środę z mazurskich jezior platformy, na których zamontowane były stacje pogodowe i kamery on-line oraz reklamy aut tej firmy. „Naszym celem było wsparcie bezpieczeństwa na Szlaku Wielkich Jezior, ale rozumiemy i szanujemy uwagi żeglarzy” – powiedział przedstawiciel Toyoty.

Firma toyota przed dwoma dniami rozpoczęła ustawianie na mazurskich jeziorach platform, na których zamontowany były reklamy aut tej firmy, a także kamery on-line i stacje pogodowe wskazujące m.in. siłę wiatru i temperaturę wody i otoczenia. Na banerach reklamowych umieszczony był także numer alarmowy do mazurskich ratowników. Platformy spotkały się z krytyką żeglarzy i internautów, którzy stwierdzili, że są one w istocie banerami reklamowymi i szpecą dziewicze mazurskie widoki. Internaucie nazywali akcję toyoty „skandaliczną”, a ratownikom zarzucono pazerność.

„W związku z falą krytyki zdecydowaliśmy o ściągnięciu platform z wody. Jeśli dziś ktoś zobaczy, że platforma płynie po wodzie za łodzią nie oznacza to nowego rodzaju promocji tylko ściąganie platformy na brzeg” – powiedział Robert Mularczyk, dyrektor komunikacji i PR w polskim oddziale Toyoty.

W rozmowie Mularczyk zapewnił, że głównym celem ustawienia platform na wodzie nie była reklama samochodów, tylko podniesienie poziomu bezpieczeństwa. „Na platformach miał być zamontowany system, który w razie nagłego załamania pogody informowałby o tym ratowników, a bardziej od samochodu widoczny był numer ratunkowy MOPR” – powiedział. Dodał, że ponieważ banery z wizerunkiem samochodu były „integralną częścią platformy i nie da się ich ściągnąć tak, by została sama platforma” toyota zdecydowała o zdjęciu z jezior kontrowersyjnych platform.

„Nasz cel i zamierzenie było inne, ludziom się to nie spodobało. Szanujemy głosy sprzeciwu, nie będziemy wbrew ludziom nic robić” – podkreślił Mularczyk.

Toyota zdążyła ustawić na mazurskich jeziorach kilka platform, docelowo miało ich być 40.

W ramach współpracy Toyoty z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (MOPR) firma przekazała ratownikom na sezon wakacyjny trzy auta. „Samochody te zostają u ratowników, one będą służyć do pracy a nie do lansu, czy wożenia się. Naprawdę zależy nam na wsparciu mazurskich ratowników” – powiedział Mularczyk.

Akcja Toyoty była pierwszą tego typu na mazurskich jeziorach. Reklamami i banerami różnych firm i usługodawców obwieszone są niemal wszystkie mazurskie porty i przystanie, reklamy pojawiają się też na żaglach i burtach jachtów.

4 KOMENTARZE

 1. Toyota akurat reklamy nie potrzebuje i obroni się sama, chociaż bardziej podoba mi się przedostatnia rav-ka bez bezpośredniego wtrysku

 2. Won z reklamami tych plastikowych i nijakich gowienek. Jak chce sie sponsorowac to mozna i bez tego tekturowego samochodu.Sam drobny napis zrobi swoje.

  1
  2
 3. Nie rozumiem tego wielkiego oburzenia. Każdy sponsor ma prawo do reklamy. Ufundowali trzy auta , stworzyli stacje pogody a tu wielki problem bo jest auto… to niech oburzeni żeglarze i internauci zamiast wydawać pieniądze na bezsensowne zabawy wesprą ratowników finansowo. I wtedy nikt nie będzie miał platformy przed oczami… A żeglarze niech nie będą tacy święci bo znam to środowisko i większość lubi dobrze poimprezować i wcale ciszy nocnej nie przestrzegają na tych jeziorach. Mi tam te banery nie przeszkadzały.

  4
  15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs