Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
poniedziałek, 19 Sierpień, 2019
19 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

sierpień, 2019

22SIE18:0021:00Spotkanie W Rytm SercaTwórcze Centrum Rozwoju Osobistego Alchemia, Ul. Staromiejska 13/4

Pokaż więcej wydarzeń

Prezydent Grzymowicz: – Będzie wynagrodzenie dla nauczycieli za czas strajku

reklama

Taką informację przekazał we wtorek (16.04.) nauczycielom prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz – podczas zgromadzenia popierającego strajk w oświacie, które odbyło się w samo południe pod ratuszem.

Pod olsztyńskim magistratem zebrało się kilkaset osób, które strajkują lub sympatyzują ze strajkującymi przedstawicielami oświaty. Z tej okazji do stolicy Warmii i Mazur przyjechał także  Sławomir Broniarz – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Edukacja nie ma barw politycznych – mówił – Nie negujemy potrzeby dyskusji o kształcie polskiej edukacji, o wymiarze godzin pracy nauczycieli, ale chcemy godziwej pracy i płacy, nie chcemy funduszu socjalnego. Jesteśmy dobre wykształceni i żądamy zwiększenia wynagrodzenia o 30% w 2019 roku. To przełoży się na 3 miliardy złotych per saldo rocznie.

Prezes ZNP podkreślał także, że pensja w wysokości 1900 złotych na start dla nauczyciela, który ukończył studia, jest uwłaczająca. – Nie zgadzamy się także na to, by traktować nas podmiotowo – dodał – a tak dzieje się w tej chwili, gdy tworzone są „na kolanie” regulacje prawne, tylko dla tej sytuacji. To powoduje, że prawo oświatowe nigdy jeszcze nie było tak niestabilne.

reklama

– Minister mówi, że nie interesuje nas uczeń – mówiła Katarzyna Gagacka, polonistka ucząca od 25 lat w VI LO – a czy panią Zalewską interesują dzieci? One siedzą w domach i nie wiedzą co dalej i kiedy będą mogły wrócić na lekcje. To rząd ma wszystkie narzędzia by ten strajk zakończyć. Ja byłam z Kacprem, Iwoną i Olą gdy rząd fundował im kolejne zmiany w edukacji. Kochani uczniowie – nie wińcie nas! Jesteśmy z Wami, gdy tego potrzebujecie. Dziś my prosimy byście byli z nami.

Swoją solidarność ze strajkującymi pracownikami oświaty wyraził prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – Jesteśmy przed ratuszem, na Placu Jana Pawła II. Człowieka, który dużo mówił o godności – zaczął włodarz miasta – przytoczę Państwu trzy liczby: 429 milionów złotych – tyle wydajemy w Olsztynie na wszystkie zadania związane z oświatą. Z tego tylko 266 milionów złotych dostajemy subwencji od rządu. A zatem 163 miliony złotych musimy dopłacić, by edukacja była na wysokim poziomie. Dopłacamy m.in. z naszych podatków. Oczekujemy, że rząd zajmie się tym problemem, ale premier Morawiecki nie odpisuje na nasze pisma.

Prezydent dodał jednocześnie, że wydatki na edukacje to najważniejsza inwestycja, inwestycja w dzieci i młodzież.  Przy okazji wspomniał także czasy, gdy sam był nauczycielem akademickim, zapewniając że dziś wszyscy nauczyciele mogą liczyć na wsparcie jego i jego współpracowników. Dodatkowo zapewnił – jestem w kontakcie ze Związkiem Miast Polskich i włodarzami wielu miast. Znajdziemy rozwiązania prawne, które pozwolą nam wypłacić Wam należne wynagrodzenia za czas strajku.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

10 KOMENTARZE

 1. Nauczyciele to terroryści. Rodzice powinni się zebrać i pozew zbiorowy przeciwko nim złożyć. Jak szli do pracy wiedzieli jakie są zarobki. Jeśli się nie podoba to biedronki cały czas szukają pracowników.

  9
  10
 2. Śmiech na sali. Co to za strajk to śmieszne. Powinni nie robić z dzieci tarczy. Jak chcą strajkować to niech siedzą 24h w szkole a nie po 15: 00 do domu. Żenada. Kasa za co za to że dzieci siedzą w domu. Powinny być zajęcia opiekuńcze. Proponuję żeby wszyscy lekarze też przestali leczyć, pielęgniarki to samo. Zespoły Ratownictwa Medycznego też niech nie wyjeżdżają z bazy, a co tam że jest wypadek

  11
  11
 3. Hahaha 1900 zł na start jest uwłaczające? To panie Broniarz i panie Grzymowicz, ile zarabia urzędnik w Ratuszu na start? 1700-1800 zł netto, i co 4 lata przed następną kadecją podwyżka o 100 zł netto „kiełbasy wyborczej”. Tak włodarz miasta dba o swoich współpracowników. Jak się nie podoba to do widzenia, 30 osób na jedno miejsce przy rekrutacji, to kto da podwyżkę. Tylko najgorsze jest to, że osoby ogarnięte, dobrzy pracownicy lubiące tą pracę odchodzą, bo nie będą za tyle pracować i ciągła rotacja powoduje słabą jakość obsługi w urzędzie.

  7
  1
 4. A czyli będą mieli płacone za nic, niech zaczną wszyscy strajkowac jak i tak będzie płacone, po co mamy pracować?

  8
  10
  • Propisowskie psiarczyki szczekajcie. 500 srebrników przeliczycie na alkohol, a za 1000 srebrników seniorzy sprzedadzą wolność, głosując na wielmożnego pana Jarosława, bo większość życia byli zniewoleni i są już przyzwyczajeni, a że ich wnuki będą żyć w kraju rządzonym przez partię dyktatorską, to mają gdzieś – ważne jest tylko tu i teraz (:

   6
   6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

sierpień, 2019

19SIE(SIE 19)10:00Autobus Kultury na Jarotach

20SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

20SIE17:30Olsztyn - Zostań Au Pair w USA!TEB Edukacja Olsztyn, ul. Westerplatte 1A

20SIE17:30HOLIday NETworkingNice Bay Wakepark & Gastrobar Olsztyn, Miła 3

20SIE(SIE 20)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

20SIE19:30Spotkanie przy kawieStary Zaułek

20SIE20:00Starówka Muzyczne Serce OlsztynaScena Staromiejska, Stare Miasto 3

20SIE21:00Dżem z Elektronów w Czapli!Pijana Czapla, ul. Górna 1

21SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

21SIE12:00Darmowe sesje TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises)Joga Centrum Olsztyn, ul. Mickiewicza 31/1

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

RABATOL.PL

X