fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Prezydent Grzymowicz: – Będzie wynagrodzenie dla nauczycieli za czas strajku

Taką informację przekazał we wtorek (16.04.) nauczycielom prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz – podczas zgromadzenia popierającego strajk w oświacie, które odbyło się w samo południe pod ratuszem.

Pod olsztyńskim magistratem zebrało się kilkaset osób, które strajkują lub sympatyzują ze strajkującymi przedstawicielami oświaty. Z tej okazji do stolicy Warmii i Mazur przyjechał także  Sławomir Broniarz – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Edukacja nie ma barw politycznych – mówił – Nie negujemy potrzeby dyskusji o kształcie polskiej edukacji, o wymiarze godzin pracy nauczycieli, ale chcemy godziwej pracy i płacy, nie chcemy funduszu socjalnego. Jesteśmy dobre wykształceni i żądamy zwiększenia wynagrodzenia o 30% w 2019 roku. To przełoży się na 3 miliardy złotych per saldo rocznie.

Prezes ZNP podkreślał także, że pensja w wysokości 1900 złotych na start dla nauczyciela, który ukończył studia, jest uwłaczająca. – Nie zgadzamy się także na to, by traktować nas podmiotowo – dodał – a tak dzieje się w tej chwili, gdy tworzone są „na kolanie” regulacje prawne, tylko dla tej sytuacji. To powoduje, że prawo oświatowe nigdy jeszcze nie było tak niestabilne.

– Minister mówi, że nie interesuje nas uczeń – mówiła Katarzyna Gagacka, polonistka ucząca od 25 lat w VI LO – a czy panią Zalewską interesują dzieci? One siedzą w domach i nie wiedzą co dalej i kiedy będą mogły wrócić na lekcje. To rząd ma wszystkie narzędzia by ten strajk zakończyć. Ja byłam z Kacprem, Iwoną i Olą gdy rząd fundował im kolejne zmiany w edukacji. Kochani uczniowie – nie wińcie nas! Jesteśmy z Wami, gdy tego potrzebujecie. Dziś my prosimy byście byli z nami.

Swoją solidarność ze strajkującymi pracownikami oświaty wyraził prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – Jesteśmy przed ratuszem, na Placu Jana Pawła II. Człowieka, który dużo mówił o godności – zaczął włodarz miasta – przytoczę Państwu trzy liczby: 429 milionów złotych – tyle wydajemy w Olsztynie na wszystkie zadania związane z oświatą. Z tego tylko 266 milionów złotych dostajemy subwencji od rządu. A zatem 163 miliony złotych musimy dopłacić, by edukacja była na wysokim poziomie. Dopłacamy m.in. z naszych podatków. Oczekujemy, że rząd zajmie się tym problemem, ale premier Morawiecki nie odpisuje na nasze pisma.

Prezydent dodał jednocześnie, że wydatki na edukacje to najważniejsza inwestycja, inwestycja w dzieci i młodzież.  Przy okazji wspomniał także czasy, gdy sam był nauczycielem akademickim, zapewniając że dziś wszyscy nauczyciele mogą liczyć na wsparcie jego i jego współpracowników. Dodatkowo zapewnił – jestem w kontakcie ze Związkiem Miast Polskich i włodarzami wielu miast. Znajdziemy rozwiązania prawne, które pozwolą nam wypłacić Wam należne wynagrodzenia za czas strajku.

ŹródłoUM Olsztyn

10 KOMENTARZE

 1. Nauczyciele to terroryści. Rodzice powinni się zebrać i pozew zbiorowy przeciwko nim złożyć. Jak szli do pracy wiedzieli jakie są zarobki. Jeśli się nie podoba to biedronki cały czas szukają pracowników.

  9
  10
 2. Śmiech na sali. Co to za strajk to śmieszne. Powinni nie robić z dzieci tarczy. Jak chcą strajkować to niech siedzą 24h w szkole a nie po 15: 00 do domu. Żenada. Kasa za co za to że dzieci siedzą w domu. Powinny być zajęcia opiekuńcze. Proponuję żeby wszyscy lekarze też przestali leczyć, pielęgniarki to samo. Zespoły Ratownictwa Medycznego też niech nie wyjeżdżają z bazy, a co tam że jest wypadek

  11
  11
 3. Hahaha 1900 zł na start jest uwłaczające? To panie Broniarz i panie Grzymowicz, ile zarabia urzędnik w Ratuszu na start? 1700-1800 zł netto, i co 4 lata przed następną kadecją podwyżka o 100 zł netto „kiełbasy wyborczej”. Tak włodarz miasta dba o swoich współpracowników. Jak się nie podoba to do widzenia, 30 osób na jedno miejsce przy rekrutacji, to kto da podwyżkę. Tylko najgorsze jest to, że osoby ogarnięte, dobrzy pracownicy lubiące tą pracę odchodzą, bo nie będą za tyle pracować i ciągła rotacja powoduje słabą jakość obsługi w urzędzie.

  7
  1
 4. A czyli będą mieli płacone za nic, niech zaczną wszyscy strajkowac jak i tak będzie płacone, po co mamy pracować?

  8
  10
  • Propisowskie psiarczyki szczekajcie. 500 srebrników przeliczycie na alkohol, a za 1000 srebrników seniorzy sprzedadzą wolność, głosując na wielmożnego pana Jarosława, bo większość życia byli zniewoleni i są już przyzwyczajeni, a że ich wnuki będą żyć w kraju rządzonym przez partię dyktatorską, to mają gdzieś – ważne jest tylko tu i teraz (:

   6
   6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...