22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Potrącił rodzinę z dzieckiem. Sąd nie zgodził się na areszt dla Tymoteusz M.

OstródaPotrącił rodzinę z dzieckiem. Sąd nie zgodził się na areszt dla Tymoteusz...

W Poniedziałek Wielkanocny (1.04.2024) rodzinny spacer Sandry, Krzysztofa i ich 4-letniego synka Dawida w Małdytach zamienił się w dramat. Na ulicy Zamkowej biały bus, za którego kierownicą siedział 27-letni Tymoteusz M., wjechał w nich z dużą prędkością. 4-letni Dawid oraz jego ojciec zostali ciężko ranni i natychmiast zostali przewiezieni do szpitali. Matce chłopca cudem udało się uniknąć zderzenia.

reklama

Pijany za kółkiem

Tymoteusz M., mieszkaniec gminy Małdyty, znany jest lokalnym organom ścigania z wcześniejszych przypadków jazdy pod wpływem alkoholu. W przeszłości sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto miesiąc temu zakończył terapię odwykową, mimo to Tymoteusz M. ponownie zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, co świadczy o głębokim problemie uzależnienia.

W Poniedziałek Wielkanocny, bez wiedzy i zgody krewnego, wziął busa z warsztatu, by spotkać się z byłą dziewczyną.

reklama

Reakcja społeczności

Zaplanowany jako zwyczajny, świąteczny spacer rodzinny nagle i nieoczekiwanie zmienił się w sytuację, która postawiła życie na krawędzi – wynika z relacji Sandry, mamy Dawidka, dla Faktu. Niezrozumiałe pozostaje, co mogło skłonić nietrzeźwą osobę, będącą również pod wpływem środków odurzających, do takiego postępowania.

Konsekwencje dla sprawcy

Tymoteusz M. stoi teraz przed perspektywą odsiadki w więzieniu za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu. W świetle prawa Tymoteuszowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mimo to Tymoteusz M., który prowadził samochód z niemal dwoma promilami alkoholu we krwi i mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, nie zostanie objęty nawet dozorem policyjnym. Prokuratura zapowiada apelację od decyzji sądu o zwolnieniu Tymoteusza M. z aresztu, wskazując na nieuchronność ponownego stanowiącego zagrożenie zachowania.

reklama

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Johny
8 kwietnia 2024 18:10

Kpina

Anonimowo
8 kwietnia 2024 22:59

Sąd,ehh praworządność unijna.

Polecane
Ogłoszenia