19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Spowodował śmiertelny wypadek pod wpływem alkoholu – sąd zdecydował o aresztowaniu 23-latka

IławaSpowodował śmiertelny wypadek pod wpływem alkoholu – sąd zdecydował o aresztowaniu...

Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Iławie w związku z wypadkiem drogowym, do którego przyczynił się, kierując pod wpływem alkoholu. Tragiczne zdarzenie, w którym zginął jeden z pasażerów, miało miejsce w sierpniu 2023 roku. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

W sierpniu tego roku dyżurny iławskiej policji otrzymał informację o wypadku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że młody kierowca peugeota stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Najciężej ranny pasażer został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale niestety nie udało się go uratować.

Badania wykazały, że 23-latek prowadził pojazd mając prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu zdarzenia zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Prokurator zadecydował też o zatrzymaniu mężczyzny. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło na przedstawienie zarzutów i tymczasowe aresztowanie 23-latka, który spędzi najbliższe 3 miesiące w więzieniu.

reklama

Policja przypomina, że kto pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane