4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Brak porozumienia o podwyżki w ratuszu. Olsztyn w obliczu nowego sporu zbiorowego?

OlsztynBrak porozumienia o podwyżki w ratuszu. Olsztyn w obliczu nowego sporu zbiorowego?

Związkowcy z olsztyńskiego ratusza nie zaakceptowali proponowanych przez prezydenta miasta Piotra Grzymowicza podwyżek wynagrodzeń. Propozycja prezydenta zakładała średnie podniesienie pensji zasadniczej o 400 złotych brutto na etat, z wyrównaniem od początku roku.

reklama

Podczas konferencji prasowej przedstawicielka związku Symetria, Ewa Wyka, stwierdziła, że zaproponowane podwyżki są niewystarczające. Kwestię dokładnej wysokości podwyżek miano pozostawić do decyzji kierowników wydziałów, co spotkało się z niezadowoleniem związkowców, obawiających się nierównego rozdzielenia środków.

Początkowo związkowcy postulowali podwyżki w wysokości 750 złotych do wynagrodzenia zasadniczego, jednak w trakcie procesu negocjacyjnego zgodzili się obniżyć swoje oczekiwania do 600 złotych. Mimo to, jak wyjaśniła Ewa Wyka, brak było inicjatywy ze strony prezydenta miasta do podjęcia negocjacji, co skutkowało decyzją o rozpoczęciu nowego sporu zbiorowego. Marcin Kotowski, pełnomocnik związku, wskazał, że wcześniejszy spór zbiorowy został zakończony bez osiągnięcia porozumienia, a jego postulaty straciły na aktualności z powodu rosnącej inflacji. Nowy spór zbiorowy jest zatem odpowiedzią na zmienione warunki ekonomiczne i nowe żądania związkowców.

reklama

Na realizację podwyżek zaproponowanych przez prezydenta miasta przeznaczonych miało zostać łącznie 21 milionów złotych. Z tej kwoty, ponad 15 milionów złotych miało pochodzić z subwencji rozwojowej z budżetu państwa, a pozostałe 6 milionów złotych z budżetu miasta.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pracownik
31 marca 2024 11:08

A nie prościej zmienić pracę na lepiej płatną?

Wybory
31 marca 2024 11:45

O to niedługo będzie martwił się już ktoś inny.

Polecane
Ogłoszenia