fbpx
10 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Adwokat z Olsztyna pomógł wywalczyć 700 zł podwyżki dla 460 osób!

OlsztynAdwokat z Olsztyna pomógł wywalczyć 700 zł podwyżki dla 460 osób!

Związek Zawodowy Techników Komunikacji Miejskiej (ZZTKM) i zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Olsztynie doszli do porozumienia w sprawie podwyżek płac dla pracowników spółki. Mecenas Marcin Kotowski reprezentował związkowców w trudnych, ale owocnych negocjacjach.

reklama

Strajku uniknięto, podwyżki zapewnione

Na początku wydawało się, że spór zbiorowy, który trwał trzy miesiące, zakończy się strajkiem i paraliżem komunikacji miejskiej w Olsztynie. “Musieliśmy negocjować podwyżkę, bo znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Już teraz brakuje nam pracowników, a z powodu niskich płac, musielibyśmy liczyć się z kolejnymi odejściami,” mówił Damian Sipowicz, przewodniczący ZZTKM.

Wynikiem negocjacji jest podwyżka w wysokości 700 zł brutto dla około 460 pracowników MPK. Początkowe żądania wynosiły 1000 zł, ale po pierwszej rundzie rozmów uzgodniono podwyżkę o 500 zł. Druga runda przyniosła dodatkowe 200 zł, co w skali roku daje dodatkowe 2400 zł.

reklama
Włodarz Olsztyna ma pomysł na zarobek. W kasie miasta jest dziura?

Rola mecenasa Kotowskiego w procesie

Mecenas Marcin Kotowski odegrał kluczową rolę w procesie negocjacji? “Sukces był możliwy dzięki determinacji związków zawodowych. Dwa związki były usatysfakcjonowane podwyżką 500 zł. Jeden postawił walczyć dalej, co zakończyło się dobrze dla wszystkich” – podkreślił Kotowski.

reklama

Warto również zauważyć, że mecenas Kotowski wcześniej zaangażował się w inne spory zbiorowe w Olsztynie, w tym w przypadku pracowników ratusza ze związku Symetria, co umacnia jego pozycję jako jednego z kluczowych graczy w dziedzinie negocjacji zbiorowych.

Ostateczne porozumienie zostało osiągnięte dzięki współpracy związku zawodowego, zarządu MPK oraz z udziałem prezydenta Piotra Grzymowicza. Jednak bez zaangażowania i doświadczenia mecenasa Marcin Kotowskiego, proces ten mógłby się zakończyć niepowodzeniem. Dzięki wspólnym staraniom, miasto uniknęło strajku i komunikacyjnego chaosu, a pracownicy zyskali zasłużone podwyżki.

Rozmowy o biznesie na Szlaku Świętej Warmii
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hahahah
5 września 2023 20:53

Cieszymy sie ze beda zaraz podwyzki cen biletow aby sfinansowac te podwyzki ! A i zarzad pewnie przyza sobie premie w zwiazku z zazegnaniem zagrozenia strajkiem

Ja
6 września 2023 12:38

Komentarzy jest podobno 7 to gdzie 5 pozostałych

Polecane
Ogłoszenia

Wielka wygrana w Eurojackpot pod Olsztynem

Czy to błąd? 1000 zł niedopłaty za wodę wzbudzają kontrowersje mieszkańców Olsztyna