22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wybory samorządowe 2024. Lewica z mocnym programem dla Olsztyna?

OlsztynWybory samorządowe 2024. Lewica z mocnym programem dla Olsztyna?

W Olsztynie miała miejsce konferencja, podczas której działacze Nowej Lewicy i Partii Razem przedstawili swój program oraz kandydatów do nadchodzących wyborów samorządowych. Spotkanie to było nie tylko okazją do zaprezentowania postulatów prospołecznych, ale także platformy do dyskusji o przyszłości regionu w kontekście samorządności.

reklama

Zaangażowanie na rzecz społeczności

Współprzewodniczący Partii Razem, Adrian Zandberg, podkreślił, jak istotna dla samorządów jest możliwość korzystania z funduszy unijnych, w tym z Krajowego Planu Odbudowy, które pozwolą na realizację projektów zwiększających jakość życia mieszkańców. Adrian Zandberg zwrócił także uwagę na ważne dla Nowej Lewicy obszary działania, takie jak poprawa transportu publicznego, podniesienie jakości edukacji oraz zapewnienie lepszego dostępu do usług zdrowotnych. Szczególny nacisk położono na potrzebę podnoszenia standardów w mniejszych szpitalach i placówkach powiatowych, aby osiągnęły one poziom europejski.

reklama

Wiarygodność i odpowiedzialność

Działacze Lewicy nie omieszkali również podkreślić swojej roli w rządzie Donalda Tuska, wskazując na realizację ważnych dla obywateli obietnic. Marcin Kulasek, wiceminister aktywów państwowych i sekretarz generalny Nowej Lewicy, przytoczył przykłady takie jak wprowadzenie czternastki i trzynastki dla emerytów oraz waloryzację i wypłatę świadczenia 800 plus, odpowiedzialność za cztery ministerstwa w rządzie Donalda Tuska.

Edukacja na pierwszym miejscu

Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceminister edukacji i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy, zaznaczyła wagę zmian w edukacji, takich jak podwyżki dla nauczycieli i nauczycielek oraz reforma podstawy programowej. Podkreśliła również, że świecka szkoła, bez ocen z religii na świadectwie, jest jednym z kluczowych postulatów Lewicy.

Bezpieczeństwo i wykluczenie komunikacyjne

Kandydaci Lewicy do sejmiku województwa skoncentrowali się na aspektach bezpieczeństwa i wykluczenia komunikacyjnego. Stanisław Szatkowski i Janusz Nowak przedstawili konkretne propozycje, mające na celu poprawę infrastruktury obronnej oraz zwiększenie dostępności transportu publicznego, co jest szczególnie ważne w kontekście specyfiki regionu warmińsko-mazurskiego.

reklama

Silna reprezentacja i nowe perspektywy

Mimo że Lewica obecnie nie ma swoich przedstawicieli w sejmiku województwa, to dzięki silnej liście kandydatów i poparciu w sondażach, działacze mają nadzieję na zmianę tej sytuacji. Ireneusz Nalazek, wiceminister sportu i kandydat do sejmiku, wyraził przekonanie, że Lewica jest w stanie zdobyć mandaty i wprowadzić realne zmiany w regionie.

Na zakończenie spotkania podkreślono również znaczenie wyborów na prezydenta Olsztyna, gdzie lewica wspiera kandydaturę Bartosza Gruceli, postulując za zmianą i rozwojem miasta w duchu bliskości i sprawności samorządowej. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonymus 76
25 marca 2024 15:38

Tej parti to podziękujemy ,wykształcenie na prywatnych uniwersytetach widać i słuchać w wywiadach przedstawicieli ten partii ,żenada i wstyd.

Stefania
25 marca 2024 13:04

Kolejeczka do państwowych posadek i przywilejów rośnie. Popatrzcie na te uśmiechnięte twarze. Niedługo niektóre z nich będą dobrze żyć na nasz koszt.

Polecane
Ogłoszenia