7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Nowa Lewica deklaruje wsparcie dla Warmii i Mazur – obietnice Marcina Kulaska

OlsztynNowa Lewica deklaruje wsparcie dla Warmii i Mazur – obietnice Marcina Kulaska

Koalicja rządowa deklaruje odpowiedzialność za rozwój województwa warmińsko-mazurskiego – takie słowa padły z ust Marcina Kulaska, wiceministra aktywów państwowych, posła z Olsztyna i sekretarza generalnego Nowej Lewicy, podczas konferencji prasowej (29 stycznia).

reklama

Priorytety Nowej Lewicy dla regionu

Minister, w towarzystwie polityków i samorządowców z Nowej Lewicy, spotkał się z wojewodą Radosławem Królem z PSL-u, akcentując znaczenie obecności swojego ugrupowania w rządzie i Urzędzie Wojewódzkim dla rozwoju regionu.

reklama

Marcin Kulasek zaznaczył, że celem Nowej Lewicy jest wyrównanie szans dla mieszkańców regionu, szczególnie w kontekście jego położenia i dotychczasowego traktowania przez władze centralne. Obiecał także dbałość o budowę tanich mieszkań pod wynajem oraz zakończenie budowy drogi S16 przez Mazury. Władysław Mańkut, współprzewodniczący Nowej Lewicy w regionie, podkreślił konieczność likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i skrócenia czasu dojazdu do centrum województwa.

Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga z Nowej Lewicy, wyraził oczekiwanie na równą współpracę między samorządami a rządem, mając nadzieję na rozwój Elbląga i elbląskiego portu. Z kolei Zbigniew Szczypiński, wicewojewoda warmińsko-mazurski, przedstawił strukturę i kompetencje Urzędu Wojewódzkiego, podkreślając obecność przedstawicieli Nowej Lewicy w kierownictwie po niemal ćwierćwieczu.

reklama

Współpraca PSL, Lewicy i KO

Wojewoda Radosław Król z PSL zauważył, że Lewica ma przedstawicieli w różnych resortach i widzi możliwości współpracy na rzecz pozyskania większych środków dla województwa. Przypomniano także, że w kierownictwie Urzędu Wojewódzkiego, obok Króla i Szczypińskiego, jest również Mateusz Szauer z Koalicji Obywatelskiej, pełniący funkcję pierwszego wicewojewody warmińsko-mazurskiego.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyn żegna grzyma, małka, staroń,wypija,szewczy
30 stycznia 2024 16:59

Leniwce, które przebudzają się przed wyborami i nadal pełną michą .
Żegnam kulaska,grucele itd..

777
30 stycznia 2024 16:28

lewica tylko szkodzi

Polecane
Ogłoszenia