3 C
Olsztyn
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
reklama

Nowa Lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Olsztyna

OlsztynNowa Lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Olsztyna

W poniedziałek 19 lutego Nowa Lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Olsztyna. Wybór padł na Bartosza Grucelę, który zaprezentował swoje wizje rozwoju stolicy Warmii i Mazur. Skupi się on na trzech kluczowych aspektach: komunikacji miejskiej, mieszkalnictwie oraz zieleni miejskiej.

reklama

Konferencja, która odbyła się z udziałem znaczących przedstawicieli lewicy, jak Marcin Kulasek, Adrian Zandberg, czy Zbigniew Szczypiński, stała się platformą do zaprezentowania głównych założeń programu Gruceli. Wśród obecnych byli również lokalni działacze Lewicy.

reklama

Zmiany w samorządach na horyzoncie

Marcin Kulasek podkreślił, że nadchodzące wybory samorządowe są szansą na wprowadzenie zmian, podobnie jak to miało miejsce w październiku ubiegłego roku, kiedy to wyborcy opowiedzieli się za nową jakością w polityce krajowej. Lewica, zgromadzając siły wszystkich partii lewicowych, ma nadzieję na przełamanie dominacji Prawa i Sprawiedliwości w samorządach.

Adrian Zandberg, współprzewodniczący Lewicy Razem, wyraził przekonanie, że wybór Gruceli na prezydenta Olsztyna może zakończyć dotychczasową dwubiegunowość w wyborach i otworzyć miasto na nowe możliwości rozwoju. Zandberg, znając Grucelę od dwudziestu lat, zapewniał o jego kompetencjach i zaangażowaniu na rzecz miasta.

reklama

Komunikacja, mieszkania, zieleń

Bartosz Grucela przedstawił zarys swojego programu, kładąc nacisk na rozwój komunikacji miejskiej. Powrót do idei Olsztyńskiej Kolei Miejskiej, przywrócenie rowerów miejskich oraz uruchomienie nowych linii nocnych, co ma na celu ułatwienie mieszkańcom poruszania się po mieście. W kwestii mieszkalnictwa Grucela postuluje budowę tanich mieszkań z umiarkowanym czynszem. Walka z “betonozą” i ochrona zielonych terenów Olsztyna, w tym Lasu Miejskiego i starorzecza Łyny, stanowi kolejny ważny punkt jego agendy. Grucela opowiada się za wschodnim wariantem północnej obwodnicy Olsztyna.

Lewica przedstawia kandydatów do sejmiku warmińsko-mazurskiego

Władysław Mańkut, lider wojewódzkich struktur Nowej Lewicy, ogłosił listę kandydatów partii do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. W wyborach samorządowych Lewica stawia na zróżnicowaną reprezentację: Stanisław (Leszek) Szatkowski w okręgu olsztyńskim, Janusz Nowak – okręg elbląski, Grażyna Kłodnicka – okręg iławsko-ostródzki, Dariusz Kowalczyk – okręgi Giżycko i Szczytno oraz Anna Bolikun – okręg Węgorzewo i Kętrzyn.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
20 lutego 2024 21:34

Nie jestem wstanie stwierdzić czy ta lewica jest nowa czy stara. Lecz wiem że jest totalnie głupia.

Stefania
21 lutego 2024 09:39

Prześledźmy historię i to jak ZAWSZE kończyły się rządy socjalistów.

Polecane
Ogłoszenia