10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Ireneusz Nalazek z Olsztyna został powołany na stanowisko wiceministra sportu

OlsztynIreneusz Nalazek z Olsztyna został powołany na stanowisko wiceministra sportu

Ireneusz Nalazek, były wybitny siatkarz i znana postać w lokalnej polityce Olsztyna, został powołany na stanowisko wiceministra sportu. Jego nominacja to efekt wieloletniego zaangażowania w rozwój sportu oraz doświadczenia zdobytego zarówno na boisku, jak i w działalności społecznej i politycznej.

reklama

Sportowa pasja i polityczne doświadczenie

Ireneusz Nalazek, urodzony w 1961 roku, swoją sportową karierę rozpoczął w latach 80., kiedy to jako młody siatkarz zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Jego talent szybko został dostrzeżony, a udane występy w barwach AZS-u Olsztyn przyniosły mu nie tylko krajowe, ale i międzynarodowe sukcesy. Jako reprezentant Polski zdobył srebrny medal na mistrzostwach Europy w 1981 roku.

reklama

Po zakończeniu aktywnej kariery sportowej Nalazek nie opuścił świata sportu, angażując się w działalność na rzecz jego promocji i rozwoju. Jego zaangażowanie w życie społeczne i polityczne Olsztyna zaowocowało wyborem na radnego miasta z ramienia Lewicy, gdzie pełnił funkcję do 2006 roku, w tym czasie zajmując się między innymi budżetem i finansami miasta.

Nowe wyzwania na polu sportowym

Jako wiceminister sportu i turystyki, Nalazek będzie teraz odpowiadał za kształtowanie polityki sportowej kraju, z naciskiem na promocję sportu oraz wsparcie dla młodych talentów. Jego doświadczenie zarówno w sporcie zawodowym, jak i w zarządzaniu publicznym, zdaje się być solidnym fundamentem do skutecznego pełnienia nowej roli.

W rozmowie z “Gazetą Olsztyńską” Nalazek podkreślił, że praca na rzecz polskiego sportu to dla niego olbrzymi zaszczyt, ale również odpowiedzialność. Jego wiara w sukces i doświadczenie mogą przyczynić się do wzrostu znaczenia polskiego sportu, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
8 lutego 2024 16:44

kolejne stołki dla kolesi… już chyba jest około 30 wiece ministrów. To się nazywa dojenie państwa

Paul Mark
8 lutego 2024 18:13

Nitro pewnie jak zwykle na haju jak pijak sienkiewicz no i znaleźli kolejnego kolaboranta. Sport po rudemu

Polecane
Ogłoszenia