14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Niespodziewany koniec wizyty na komisariacie. Zaskoczenie malowało się na twarzy 27-latka

OlsztynNiespodziewany koniec wizyty na komisariacie. Zaskoczenie malowało się na twarzy 27-latka

Niewiele osób spodziewa się, że wizyta na komisariacie może się zakończyć odbyciem kary pozbawienia wolności. Takie właśnie zaskoczenie spotkało 27-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego, który po przesłuchaniu dotyczącym wykroczenia, w obliczu niezapłaconych alimentów, zamiast wrócić do domu, trafił prosto do zakładu karnego.

reklama

Informatyczna pułapka

Sytuacja zdarzyła się w środę, 6 września 2023 roku, na Posterunku Policji w Dywitach, gdzie 27-latek zgłosił się na przesłuchanie z powodu wykroczenia. Nie spodziewał się, że kontrola w policyjnych systemach informatycznych ujawni jego inne zobowiązania. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

Z alimentów prosto za kratki

Sąd szukał mężczyzny z powodu nieuiszczanych alimentów. Za nie płacenie na utrzymanie dziecka groziło mu 90 dni pozbawienia wolności. Jak się okazało, list gończy został zrealizowany szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Męska zaszywanie na przesłuchanie zamieniło się w ekspresowe zatrzymanie. W konsekwencji natychmiastowej decyzji, 27-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Alimenty, które zignorował, przekształciły się w wyrok, którego nie będzie mógł tak łatwo uniknąć. Czas pokaże, czy ta lekcja nauczy go odpowiedzialności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kkk
10 września 2023 12:19

“Męska zaszywanie na przesłuchanie zamieniło się w ekspresowe zatrzymanie.” Czy może to ktoś przetłumaczyć na język polski?

Polecane
Ogłoszenia