fbpx
15 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Płonął wiatrak — strażacy nie mogli go ugasić

KętrzynPłonął wiatrak — strażacy nie mogli go ugasić

Między Dublinami, a Podławkami w powiecie kętrzyńskim miała miejsce niebezpieczna sytuacja. Zapaliła się tam turbina wiatrowa. Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji służb ratunkowych.

reklama

Ze względu na znaczną wysokość działanie obejmowało wyłącznie zabezpieczenie terenu wokół miejsca zdarzenia.

Kluczowa koordynacja działań

W akcję zaangażowany był pracownik firmy, do której należała płonąca turbina. Był on odpowiedzialny za wsparcie działań wszystkich służb ratowniczych na miejscu zdarzenia. Jego doświadczenie i znajomość specyfiki pracy turbin wiatrowych były kluczowe dla skutecznego i bezpiecznego prowadzenia akcji.

reklama

Akcja strażaków

Na miejscu zdarzenia, oprócz pracownika firmy, działali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Reszla, Korsz i Barcian oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

reklama

Niestety ugaszenie pożaru nie było możliwe. Płomień znajdował się na zbyt dużej wysokości, aby można było z nim walczyć. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu aż do czasu wypalenia się turbiny.

Wielki pożar strawił budynki i samochody

Pomimo tego, że incydent jest niecodzienny, w regionie dochodziło już do takich zdarzeń.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
superekolog
7 sierpnia 2023 12:23

Dym powstały po spaleniu wiatraka jest ekologiczny i nieszkodliwy.

sdfsf
10 sierpnia 2023 06:54

powini montować systemy gaśnicze w środku

Polecane
Ogłoszenia

Wielki pożar strawił budynki i samochody

Wielki pożar strawił budynki i samochody
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji