fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Senior zgłosił kradzież auta. Okazało się, że… zapomniał, gdzie go zaparkował!

OlsztynSenior zgłosił kradzież auta. Okazało się, że… zapomniał, gdzie go zaparkował!

Funkcjonariusze z Olsztyna odnotowali nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu. Incydent dotyczył starszego mieszkańca miasta, który zgłosił policji, że jego samochód zniknął.

reklama

Jak się później okazało, sprawa nie dotyczyła zwykłej kradzieży.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Mężczyzna zaparkował swoje auto na alei Niepodległości i udał się na wizytę do lokalnej przychodni. Po powrocie z przerażeniem odkrył, że jego samochód zniknął. Wielce zaniepokojony kierowca uznał, że auto zostało skradzione, co natychmiast zgłosił lokalnej policji. Starsza posterunkowa Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie poinformowała “Radio Olsztyn”, że funkcjonariusze szybko odnaleźli pojazd — toyota 78-latka była zaparkowana w innym miejscu, niż zapamiętał to jej właściciel.

reklama

Sprawdź, zanim zgłosisz

Policja apeluje do mieszkańców, aby w przypadku zniknięcia pojazdu najpierw dokładnie sprawdzili okolicę i upewnili się, że doszło do kradzieży. Zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie może wiązać się z konsekwencjami prawnymi, nawet karą 2 lat więzienia.

Kto to jest? Olsztyńska policja poszukuje drugiego sprawcy głośnej kradzieży

Szczęśliwe zakończenie

Na szczęście funkcjonariusze policji uznali incydent za pomyłkę, a nie za świadome zgłoszenie fałszywego przestępstwa. Dzięki temu mężczyzna uniknął kary.

reklama

Sytuacja stanowi ważne przypomnienie o konieczności dokładnego zapamiętania miejsca zaparkowania pojazdu, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania i angażowania do poszukiwań służb mundurowych.

źródło: RO

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Zuchwała przestępczość w Olsztynie! Policja szuka tego mężczyzny

Zaginęły cztery zabytkowe jednoślady pana Mariusza. Oferuje nagrodę za pomoc w ich odnalezieniu
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji