18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Zderzenie radiowozu policyjnego z osobówką w Olsztynie

OlsztynZderzenie radiowozu policyjnego z osobówką w Olsztynie

Doszło do kolizji pomiędzy radiowozem policyjnym a osobowym samochodem marki Skoda w środę przed południem. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicą Żeromskiego, o godzinie 11:30.

reklama

Według mł. asp. Andrzeja Jurkuna z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego incydentu. “Na szczęście nikomu nic się nie stało” – powiedział Jurkun w rozmowie z portalem olsztyn.com.pl.

Obaj kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia, co potwierdziły przeprowadzone na miejscu badania alkomatem. Mimo to, okoliczności zdarzenia budzą pewne kontrowersje.

reklama

Według relacji kierowcy skody i naocznych świadków, oznakowany radiowóz policyjny, który brał udział w zdarzeniu, nie był uprzywilejowany. To sugerowałoby, że nie używał on sygnałów świetlnych ani dźwiękowych, co mogło wpłynąć na przebieg zdarzenia.

Na miejsce przybył również przełożony policjantów. Czy zdarzenie będzie miało konsekwencje dla załogi radiowozu, na razie nie wiadomo. Śledztwo w tej sprawie jest w toku, a wszelkie okoliczności zdarzenia są badane.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oli@
28 czerwca 2023 22:34

Nawet gdyby byl uprzywilejowany to i tak nie ma pierwszenstwa, pies zachowuje szczegolna ostroznosc i obserwuje czy ten z pierszenstwem go przepusci. To ze moglby miec (a tu raczej nawt nie mial) sygnalow nie oznacza… lec jak strzala. Ewidentnie wina paly. Nie ma co mydlic oczu.

Piotr
28 czerwca 2023 16:47

1500 mandatu dla psa i zabrać lejce, tak jak to przewidział ustawodawca. zaraz zamiotą sprawę pod dywan tak jak na Lubelskiej, gdzie pies wjechał BMW na czerwonym i zderzył się z innym pojazdem

Polecane