25 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mandaty za grillowanie na klatce schodowej – majówka zakończona mandatami

EłkMandaty za grillowanie na klatce schodowej – majówka zakończona mandatami

Dwóch ełczan postanowiło grillować… na klatce schodowej. Imprezę zakończyła policja – mandatami.

reklama

Majówka wielu osobom kojarzy się z obowiązkowym grillowaniem, niezależnie od warunków atmosferycznych czy zdrowego rozsądku. W Ełku dwaj mężczyźni uznali, że zbyt niska temperatura na zewnątrz nie pozwoli im cieszyć się grillowaniem na świeżym powietrzu. Postanowili więc przemieścić się z rusztem na klatkę schodową wieżowca. Ostatecznie, oprócz ciepła, przyniosło im to również mandaty. O niecodziennej sytuacji poinformowała na swojej stronie warmińsko-mazurska policja.

Nie wszędzie można grillować

Grill, dym i zapach pieczonych potraw na ruszcie to dla niektórych nieodłączna część majówki. Niestety, czasami pomysłowość w dążeniu do spełnienia tej „tradycji” przekracza granice zdrowego rozsądku.

reklama

Nie można zapominać, że nie każda przestrzeń nadaje się do rozpalania grilla. Wybranie niewłaściwego miejsca może prowadzić do interwencji służb oraz nałożenia mandatu.

Budowlaniec amator zniszczył samochód i groził szefowi. Miał do wykonania na pozór prostą pracę

Mandat za grillowanie na klatce schodowej

Tego doświadczyli dwaj mieszkańcy Ełku: 26-latek i 22-latek, którzy zapragnęli grillowanej kiełbaski. Na zewnątrz było jednak zbyt chłodno, więc postanowili rozpalić grill na klatce schodowej wieżowca. Ich plany zostały przerwane przez zaniepokojonych mieszkańców, którzy wyczuli niecodzienny zapach i wezwali na miejsce służby.

reklama

Pomimo prób tłumaczenia przez mężczyzn, funkcjonariusze nie okazali zrozumienia dla takiego zachowania. Przerwali ich piknik i nie zezwolili na kontynuowanie biesiady na klatce schodowej. Ełczanie zakończyli imprezę głodni, a do tego muszą zapłacić po 500 zł mandatu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Atak na uczestniczkę Olsztyńskiego Marszu Równości. Została postrzelona!

Całonocne poszukiwania doprowadziły do zatrzymania nożownika