fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Urząd w Bartoszycach ucisza mieszkańców. Władze blokują komentarze na Facebooku

BartoszyceUrząd w Bartoszycach ucisza mieszkańców. Władze blokują komentarze na Facebooku

Władze miasta w Bartoszycach stwierdziły, że zablokują możliwość komentowania swoich postów na Facebooku, wytaczając przy okazji otwartą walkę z lokalnym dziennikarzem i Stowarzyszeniem Sieć Obywatelska Watchdog, które stanęło w jego obronie. Wygląda na to, że urząd w swoim działaniu przyjął postawę „o nas tylko dobrze, albo wcale”.

reklama

Tłumienie ewentualnej krytyki

Urząd miasta w 20-tysięcznych Bartoszycach, wzorem setek urzędów w Polsce, postanowił w 2013 roku dołączyć do świata mediów społecznościowych i założył swój profil na Facebooku. Z czasem jednak zamknął możliwość komentowania swoich postów, co kłóci się z ideą mediów społecznościowych, gdzie dialog jest podstawą funkcjonowania. Krytycy poczynań władz miasta mówią wprost: to prewencyjna cenzura, tłumienie ewentualnej krytyki, nieliczenie się z głosami mieszkańców, którzy m.in. na Facebooku mogą wyrażać niezadowolenie z poczynań władz.

Marcin Kulasek: Afera PiS i PiSowska gra pozorów [OPINIE]

Nie ma komentarzy, bo… można je wyłączyć

Sprawą zajął się jeden z lokalnych dziennikarzy, który – nie tylko w tej kwestii – nadepnął władzom na odcisk. Te, traktując sprawę zbyt personalnie, publikowały na Facebooku np. skany orzeczeń sądu, dotyczące sporu z dziennikarzem. W sprawę ostatecznie zaangażowało się Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, które postanowiło pomóc prawnie dziennikarzowi. Strony dopytywały, m.in. kto stoi za publikacją konkretnych wpisów dotyczących wyroków sądowych i dlaczego zablokowana jest możliwość komentowania? Co odpowiedział urząd na ostatnie pytanie? Wyłączono komentowanie… bo jest taka możliwość, a profil ma służyć informowaniu. Wszelka dyskusja jest urzędowi niepotrzebna.

reklama

Nie podobało nam się to, co mówicie o urzędzie

Stowarzyszenie jednak nie odpuściło i zaskarżyło „odpowiedź” do sądu administracyjnego, który nakazał urzędowi jej doprecyzowanie. I co się okazało? Po kilkumiesięcznej batalii w tak błahej sprawie urząd odpowiedział, że przyczyną wyłączenia komentarzy były… obraźliwe wpisy z października 2021 roku, dotyczące wprowadzonych w urzędzie obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa. Urzędnicy poczuli się dotknięci i obrażeni zablokowali możliwość komentarzy.

Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]

Od feralnych postów minęło niemal 1,5 roku, obostrzenia zniknęły, ale nie wróciła możliwość komentowania. W świetle zachowań urzędników i sądowego przeciągania liny z dziennikarzem i stowarzyszeniem, trudno w kneblowaniu ust mieszańcom nie dopatrzyć się celowego działania urzędu, a „coviodowy” post jest jedynie wymówką, żeby nie przejmować się tym, co myślą mieszkańcy Bartoszyc.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
8 kwietnia 2023 09:44

No to teraz pokazali ile są warci 😂😂😂😂 D N O

dis
7 kwietnia 2023 11:28

Spółdzielnia Jaroty też ma swój profil na FB i oczywiście zablokowane komentarze, czyli chce działać jak komunistyczna propaganda.

Polecane
Ogłoszenia

Iwona Arent: Bóg, Honor i Ojczyzna to nie są frazesy

Dożynki w Dobrym Mieście. Pojawiło się więcej polityków niż rolników?
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji