fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Mieszkańcy Olsztyna zgubili się w lesie, bo uciekali przed dzikami

OlsztynMieszkańcy Olsztyna zgubili się w lesie, bo uciekali przed dzikami

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania pary, która zagubiła się w olsztyńskim lesie miejskim. 31-letnia kobieta oraz o 3 lata starszy mężczyzna stracili orientacje w terenie, po tym jak na swojej drodze spotkali dziki i zaczęli przed nimi uciekać. Poszukiwania utrudniało to, że było już bardzo ciemno, a poszukiwane osoby pochodziły spoza Olsztyna.

reklama

Wczoraj (05.09) przed godz. 22:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pary, która zgubiła się w lesie miejskim przy ul. Wojska Polskiego. Z uwagi na to, że 31-latka i 34-latek stracili orientację i nie potrafili znaleźć drogi powrotnej, z pomocą ruszyli im funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych informowali parę o swojej lokalizacji. Policjanci mieli jedynie informacje, że najprawdopodobniej para znajduje się w okolicach rzeki. Idąc wzdłuż Łyny usłyszeli wołanie o pomoc. Niedaleko mostu odnaleźli 31-letnią kobietę i o 3 lata starszego mężczyznę.

Osoby nie potrzebowały pomocy medycznej, były jedynie wystraszone i wyziębione. Z ich relacji wynikało, że koło godziny 19:00 wyszli na spacer do pobliskiego lasu. Gdy na swojej drodze zauważyli dziki, wystraszyli się i zaczęli uciekać. W ten sposób zgubili się w lesie i nie wiedzieli jak odnaleźć drogę powrotną, tym bardziej że było już bardzo ciemno, a oboje nie pochodzili z Olsztyna.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marta Dmowska
7 września 2016 19:52

Mieszkańcy Olsztyna doskonale znają te dziki, przecież one są właściwie oswojone i podchodzą do ludzi bo są karmione.
Po pierwsze to niemożliwe żeby mieszkaniec Olsztyna uciekał przed dzikiem
Po drugie jak można się zgubić w lesie miejskim???

Michal Kownacki
7 września 2016 09:05

ja dzika dokarmiałem w lesie on gorzej się bał jak ja

Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji