7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Opiekunka z zarzutami okradania 81-letniego podopiecznego. Jej przełożony sceptyczny wobec zarzutów

BraniewoOpiekunka z zarzutami okradania 81-letniego podopiecznego. Jej przełożony sceptyczny wobec zarzutów

Policja z Braniewa (warmińsko-mazurskie) poinformowała, że opiekunka okradała 81-letniego podopiecznego. Kobiecie przedstawiono zarzuty, zabezpieczono u niej w domu niewielką kwotę pieniędzy i telefony. Przełożony opiekunki jest sceptyczny wobec zarzutów. „Pracujemy w trudnych środowiskach, a ludzie są bezwzględni” – powiedział.

reklama

Policja z Braniewa poinformowała we wtorek, że 39-letnia kobieta, która pracowała jako opiekunka okradała od listopada swojego 81-letniego podopiecznego. W sumie miała mu ukraść ponad 26 tys. zł.

„Policjanci zatrzymali kobietę i postawili jej zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją życiową, w jakiej się znalazła. W toku prowadzonych czynności, policjantom udało się odzyskać już jedynie 3,4 tys zł ukradzionych w ostatnim czasie oraz zabezpieczyli przedmioty, które kobieta kupiła za skradzione pieniądze, m.in. telefony komórkowe. Teraz sprawą kobiety zajmie się braniewski sąd. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat” – podała policja w komunikacie.

reklama

W Braniewie opiekę nad seniorami na zlecenie ośrodka pomocy społecznej wykonują opiekunki zatrudnione przez spółdzielnię socjalną. Kierownik ds. pomocy środowiskowej w braniewskim ośrodku pomocy społecznej Katarzyna Demkowicz powiedziała, że po ujawnieniu sprawy przez policję ośrodek poprosił spółdzielnię socjalną, by nie wysyłała oskarżanej opiekunki do pracy w terenie.

Mieszkańcy Olsztyna włamali się do garażu. Ich łupem padło... 570 tys. zł

„Zawiesiłem tę panią w pracy, choć nie mogę uwierzyć w prawdziwość tych oskarżeń” – powiedział prezes spółdzielni socjalnej w Braniewie Marian Nadziejko. Dodał, że oskarżana o okradanie podopiecznego kobieta była zatrudniona od ośmiu miesięcy i nie było na nią żadnych skarg. „Wręcz przeciwnie, pracowała w bardzo trudnych środowiskach, pracowała w weekendy, naprawdę bardzo się starała i przykładała. Mówiła wprost o swojej trudnej sytuacji materialnej i mówiła, że dużo pracuje, by zarobić” – powiedział Nadziejko.

reklama

W rozmowie z prezesem Nadziejko oskarżana kobieta powiedziała, że zabezpieczone przez policję pieniądze to wypłata jej męża i zasiłek dziecka, a telefony miała kupić także za pensję męża. „Powiedziała, że przyznała się ze strachu, bo zagrożono jej aresztem i zabraniem dzieci” – powiedział Nadziejko.

W rozmowie prezes braniewskiej spółdzielni socjalnej powiedział, że opiekunki coraz częściej są pomawiane przez podopiecznych i ich rodziny. „Wczoraj jedna z osób powiedziała, że opiekunka była u jej matki ledwie pięć minut, że nie wywiązuje się z obowiązków. Tymczasem ta pani zrobiła wszystko, co miała kilka godzin wcześniej, a na chwilkę zaszła ponownie, bo dostała informację, że jej podopieczna gorzej się poczuła. Przyszła drugi raz z dobrego serca, a została pomówiona. To jest nagminne. W sprawie rzekomego okradzenia podopiecznego także myślę, że warto bardziej zbadać otoczenie tego pana” – powiedział Nadziejko. Dodał, że w dniu, gdy ujawniono rzekomą kradzież u 81-latka opiekunka zawiozła go na cmentarz, bo senior chciał odwiedzić grób żony.

Włamał się do jubilera, ukradł niewiele, a to co ukradł - pogubił po drodze

Nadziejko zapowiedział w rozmowie, że w najbliższym czasie spotka się z szefową MOPS, by porozmawiać o pracy opiekunek w trudnych środowiskach. „Zdarza się, że podopieczni cały tydzień nie zmywają naczyń, nie odkurzają, czekają, aż przyjdzie opiekunka i za nich to zrobi. Gdy opiekunka sprząta te osoby często jadą na zakupy. Nie na tym polega pomoc społeczna” – powiedział Nadziejko.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lolo
1 lutego 2023 18:59

git falbana

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyńscy policjanci zatrzymali braci na gorącym uczynku. To nie jest ich jedyne przewinienie

Akcja policji w OBI. Zatrzymany 43-letni mężczyzna