-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński ratusz podjął decyzje w sprawie nowych inwestycji. Powstaną apartamentowce i budynek usługowy

OlsztynOlsztyński ratusz podjął decyzje w sprawie nowych inwestycji. Powstaną apartamentowce i budynek...

Zmianom przyjrzała się „Gazeta Wyborcza”, która poinformowała, że władze Olsztyna zdecydowały się między innymi zabudować nieużytki przy alei Warszawskiej, niedaleko ulicy Obrońców Tobruku, zajmujące około 5 tysięcy metrów kwadratowych i częściowo zachodzące za zabytkowy budynek, w którym kiedyś mieściła się katownia komunistycznych służb specjalnych.

reklama

– Wyrażono zgodę na wydanie decyzji zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę obejmujące budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i infrastrukturą – poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Zostaną tu zbudowane między innymi plac gospodarczy z podziemnymi pojemnikami na śmieci, ciągi pieszo-jezdne i drogi wewnętrzne.

Nowe osiedle

reklama

Przy zbiegu ulic Wyszyńskiego i Pstrowskiego ma powstać nowe osiedle, które zbuduje Arbet, największy olszyński deweloper. Urząd wydał warunki zabudowy kilku działek znajdujących się na tym terenie.

Filip Chajzer zakończył już budowę willi na Mazurach. Przeszklenia, drewno i jacuzzi – wszystko robi duże wrażenie!

Dwie nowe inwestycje na Zatorzu

Z kolei u zbiegu alei Wojska Polskiego i ulicy Dąbrowskiego ma powstać budynek usługowy, który może pełnić funkcje biurowe, hotelowe (inne, bez gastronomii) oraz handlowe z wyłączeniem branży spożywczej. Olsztyński ratusz wydał właśnie inwestorowi pozwolenie na rozpoczęcie prac.

reklama

Magistrat podjął także decyzję w sprawie opuszczonego budynku biurowego, mieszczącego się przy ulicy Jagiellońskiej 23. Pozwolił na „zmianę sposobu użytkowania budynku biurowego oraz budynku transportu i łączności na budynek mieszkalny wielorodzinny z lokalami handlowo-usługowymi w parterze”.

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Donald Tusk
1 listopada 2022 21:06

Świetnie Grzymowicz komunista dalej betonuje Olsztyn !

Głupi Piotrek
3 listopada 2022 10:30

Wiecznie potrzebujący grzym i jego przydupce znowu zarobi świeżą kasę. Może pertacz zasponsoruje swoje wymarzone zielone sznobusy?

Popularne

W Olsztynie powstaje nowe centrum handlowe