10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Dwoje rolników oskarżonych o znęcanie się nad stadem krów

PiszDwoje rolników oskarżonych o znęcanie się nad stadem krów

Akt oskarżenia przeciwko dwóm rolnikom z gospodarstwa rolnego specjalizującego się w produkcji mleka na Mazurach, Ewie P. i jej synowi Wojciechowi P., wpłynął do Sądu Rejonowego w Piszu. Oskarżeni zostali oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad stadem bydła, co było powodem śmierci co najmniej 46 krów i cieląt, liczącym co najmniej 90 sztuk, w okresie od września 2021 r. do 19 sierpnia 2022 r.

reklama

Zwierzęta nie były zapewnione opieki weterynaryjnej i pielęgnacyjnej, utrzymywane były bez dostępu do odpowiedniej karmy i bez stałego dostępu do wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa oraz w warunkach uniemożliwiających im odpoczynek. Zwierzęta były zamknięte w oborze, w której była breja z odchodami mieszana z wodą. Niektóre z nich wykazywały już objawy zgonu. Kiedy akcja ratowania zwierząt została wszczęta, niektóre z nich były już bardzo wyczerpane.

Rozpoczęcie procesu rolników planowane jest na 21 listopada. Oskarżeni zostali zwolnieni z tymczasowego aresztu i objęci zostali dozorem policji i zakazem kontaktowania się ze świadkami. Postanowienie nie jest prawomocne i może zostać zaskarżone przez prokuraturę.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia