-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd nie zgodził się umorzyć sprawy burmistrza Dobrego Miasta

OlsztynSąd nie zgodził się umorzyć sprawy burmistrza Dobrego Miasta

Sąd Rejonowy w Olsztynie nie uwzględnił wniosku obrony o umorzenie postępowania burmistrzowi Dobrego Miasta oskarżonemu o przekroczenie uprawnień i podrobienie dokumentu. W związku z tym burmistrz będzie sądzony w tradycyjnym procesie, którego początek zaplanowano na 7 grudnia.

reklama

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść 11 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Dobrym Mieście. Jarosław Kowalski (zgodził się na publikowanie wizerunku), jako burmistrz Dobrego, miał wówczas przekroczyć swoje uprawnienia, podrabiając dokument w postaci wniosku o uwzględnienie podwyżki wynagrodzeń w budżecie gminy za rok 2022 r., który był adresowany do niego samego.

„Zdaniem prokuratora oskarżony miał nanieść na tym wniosku nieautentyczne, odręczne podpisy trzech osób” – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak.

Sąd okręgowy w Elblągu utrzymał umorzenie ws. prokurator od Amber Gold
reklama

Pracownica urzędu Jolanta S. miała nanieść jeden podpis na tym dokumencie – zdaniem prokuratora, czyn ten stanowi wypadek mniejszej wagi.

„W ocenie prokuratora oboje oskarżeni działali na szkodę interesu publicznego. Jarosław Kowalski przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Natomiast Jolanta S. w trakcie postępowania prokuratorskiego przyznała się do zarzutu i złożyła wyjaśnienia” – podał rzecznik sądu.

reklama

Obrońca Jarosława Kowalski złożył do sądu wniosek o umorzenie postępowania „z powodu braku znamion czynu zabronionego lub z powodu znikomego stopnia społecznej szkodliwości czynu”.

Sędzia Barczak poinformował, że sąd w Olsztynie uznał ten wniosek obrońcy burmistrza za przedwczesny i jednocześnie, „nie odnosząc się w żadnej mierze do kwestii końcowego merytorycznego rozstrzygnięcia oraz nie przesądzając o odpowiedzialności karnej oskarżonego, skierował sprawę na rozprawę w celu przeprowadzenia postępowania dowodowego”. Termin rozprawy został wyznaczony na 7 grudnia 2022 r. 

Gdy Sebastian K. postanowił rozwieść się z Irminą K., nic nie wróżyło tak dramatycznego finału

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olsztyniak
9 października 2022 17:46

Ale dno!

Popularne

Sędzia, który od dwóch lat nie może stawić się w sądzie, przeszedł na emeryturę