6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Jest przełom? Nowe ustalenia ws. “agresji drogowej” na S7 pod Olsztynkiem

OlsztynJest przełom? Nowe ustalenia ws. "agresji drogowej" na S7 pod Olsztynkiem

Policja ustaliła, kto mógł kierować samochodem, który miał przyczynić się do groźnego zdarzenia na S7 między Ostródą a Olsztynkiem. Seat z trzyosobową rodziną uderzył tam w barierki. Świadkowie relacjonowali, że kierowca volkswagena zjechał mu złośliwie drogę i nagle zahamował. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy doszło do “agresji drogowej”. Informacje o postępach w tej sprawie przekazał w środę rzecznik policji w Olsztynie.

reklama

Według wcześniejszych doniesień, kierowca volkswagena odjechał z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Nagranie z wideorejestratora zabezpieczyła policja, która prowadzi postępowanie w kierunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Dzięki numerowi rejestracyjnemu auta, które miał blokować drogę kierowcy seata, udało się ustalić, że jest ono w leasingu. Funkcjonariusze zwrócili się więc do firmy leasingowej o wskazanie użytkownika pojazdu. Autem mogli zarządzać 37-latek i 33-latek. Oboje zostaną przesłuchani w najbliższym czasie.

Policja przypomina, że za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi grzywna w wysokości do 30 tys. zł, a sąd może zdecydować o zatrzymaniu prawa jazdy. Funkcjonariusze kończąc, jak podsumował rzecznik policji w Olsztynie, podkreślają, że nie będą tolerować “agresji drogowej”.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
pytajnik
17 sierpnia 2022 16:21

Powinno byc zakwalifikowane jako usilowanie zabojstwa rodziny

Anonimowo
17 sierpnia 2022 17:32

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara bezwglednego więzienia za spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym.

Polecane
Ogłoszenia