7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Najdroższe apartamenty w Olsztynie wcale nie powstają w centrum

OlsztynNajdroższe apartamenty w Olsztynie wcale nie powstają w centrum

W Olsztynie w niektórych lokalizacjach można zapłacić za mieszkanie nawet ponad 20 tysięcy złotych za metr kwadratowy – i to wcale nie w centrum.

reklama

W każdym mieście są obszary, gdzie ceny mieszkań są wyjątkowo niskie, i takie, gdzie za podobny metraż trzeba zapłacić naprawdę sporo. W Olsztynie zdecydowanie tańsze ceny są w dzielnicach południowych, co sprzyja rozwojowi tej części miasta.

Zdecydowanie drożej jest w centrum i na Starym Mieście, ale w tej kategorii wygrywają tereny nad jeziorem Ukiel. Inwestycja goni inwestycję, deweloperzy prześcigają się w pomysłach, a jezioro – jak pisze „Gazeta Wyborcza” – nabiera „miejskiego charakteru”.

reklama

„Warmiński Port” nad jeziorem Ukiel

Pozwolenie na budowę dwóch trzykondygnacyjnych budynków przy ulicy Bałtyckiej otrzymała właśnie spółka D.Dom. Głównym wykonawcą jest Dachland.

Apartamentowce powstaną obok pierwszego etapu „Warmińskiego Portu” i planowanego trzeciego etapu. Będą mieścić 43 lokale o powierzchni od 26 do 76 metrów kwadratowych.

Apartamentowce mają się wpisywać w krajobraz

Z uwagi na otoczenie przyrodnicze wszelkie inwestycje w tym rejonie budzą kontrowersje.

reklama

Projektant Damian Kotwicki zapewnia, że nowe apartamentowce mają się wkomponować w krajobraz i dotychczasowe budynki, tak, aby razem tworzyły spójną całość.

– Ponownie wykorzystaliśmy materiały charakterystyczne dla warmińskiej architektury, natomiast sam styl ma być współczesną interpretacją luksusowych kamienic – zaznacza architekt.

Na elewacji zobaczymy cegłę i pasy grafitowe, ma być prosto i z dużymi powierzchniami przeszkleń, dużymi balkonami, tarasami i ogródkami. Wszystko to ma wpisywać się w krajobraz otuliny drzew i zatoki nad jeziorem Ukiel.

Deweloper obiecuje mieszkańcom własne molo i plażę z zejściem do jeziora.

Olsztynianie liczą na to, że nie zostanie zagrodzone przejście przy brzegu.

Nawet 25 tysięcy złotych za metr kwadratowy

W internecie można znaleźć ogłoszenia innych apartamentów nad jeziorem. Za jeden z nich, mieszczący się w budynku Azyllium, powstającym w Łupstychu, trzeba zapłacić około 25 tysięcy złotych za metr kwadratowy, nie licząc 23 procent podatku.

Wokół jeziora Ukiel powstaje więc najbardziej ekskluzywne osiedle mieszkaniowe.

Najdroższe apartamenty w Olsztynie wcale nie powstają w centrum nieruchomości Olsztyn, Wiadomości
Osiedle Warmiński Port – architekt Damian Kotwicki

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Miko
3 sierpnia 2022 14:53

Ha zgadnijcie kto pracuje w firmie d.dom 🙂

nnm
8 sierpnia 2022 10:18

Dobrze, że większość w mieście tyra się za 2600zł to będą mogli sobie kupować te apartamenty. Kochany arbuz dba o ludzi.

Polecane
Ogłoszenia