-4 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rolnik korzystając z zamieszania związanego z wyjazdem rycerzy ukradł płot

OstródaRolnik korzystając z zamieszania związanego z wyjazdem rycerzy ukradł płot

Zarzut kradzieży usłyszał mężczyzna, który rozebrał i wywiózł części ogrodzenia otaczającego pole, na którym odbyła się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem – podała w środę policja. Zdobyte w ten sposób drewno 66-latek chciał wykorzystać na opał.

reklama

Do kradzieży doszło w niedzielę, czyli nazajutrz po inscenizacji bitwy z 1410 roku na Polach Grunwaldu (woj. warmińsko-mazurskie). Tegoroczne widowisko z udziałem blisko 2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich obejrzało ponad 20 tys. osób.

Według policji 66-letni mieszkaniec gminy Grunwald skorzystał z zamieszania związanego z wyjazdem rycerzy i pracami porządkowymi po obchodach. Przyjechał traktorem i rozebrał część drewnianego ogrodzenia, które odgradzało widzów od walczących wojsk polskich i krzyżackich.

reklama

O kradzieży powiadomił organizator historycznej inscenizacji, który oszacował szkody na 6 tys. zł. Sprawcę ustalili policjanci z posterunku w Stębarku, ogrodzenie udało się odzyskać.

Opiekunka z zarzutami okradania 81-letniego podopiecznego. Jej przełożony sceptyczny wobec zarzutów

„Skradzione żerdzie podejrzany zabrał na swoją posesję. Planował wykorzystać to drewno jako opał” – powiedziała asp. Anna Karczewska z ostródzkiej policji.

reklama

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do tego czynu, będzie odpowiadał przed sądem. Za kradzież grozi kara do pięciu lat więzienia.

Jak powiedział prezes Fundacji „Grunwald 1410” Henryk Kacprzyk, organizatorzy po zakończeniu imprezy zwykle pozwalają okolicznym mieszkańcom wykorzystywać na opał pozostałości ogrodzenia czy drewniane elementy obozu rycerskiego, które nie będą przydatne za rok. Jednak – jak zaznaczył – warunkiem jest wcześniejsze uzyskanie zgody od fundacji.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tyrym
21 lipca 2022 00:03

Zostawić Chłopa w spokoju. W końcu WSZYSCY zbieramy opał gdzie sie da!!!!

Popularne

Opiekunka z zarzutami okradania 81-letniego podopiecznego. Jej przełożony sceptyczny wobec zarzutów