26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Zabójstwo na terenie ogródków działkowych. Sprawcy dostaną łagodniejszy wyrok?

OlsztynZabójstwo na terenie ogródków działkowych. Sprawcy dostaną łagodniejszy wyrok?

W Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się proces odwoławczy dotyczący zabójstwa młodego mężczyzny na terenie ogrodów działkowych w Olsztynie.

reklama

Dwaj główni oskarżeni zostali nieprawomocnie skazani na 25 lat więzienia. Ich obrońcy składali apelacje w celu zmiany kwalifikacji prawnej czynu – z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym i żądają łagodniejszej kary, albo uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Olsztynie.

Apelacja zostanie rozpatrzona w drugiej połowie czerwca.

reklama

30 grudnia 2020 roku na terenie ogrodów działkowych “Szafirek” w Olsztynie doszło do zbrodni. Według ustaleń prokuratury, trzej mężczyźni zajmujący altankę bezdomnymi, pili tam alkohol i zażywali narkotyki. W momencie, gdy jedna osoba próbowała zażyć porcję narkotyku przeznaczoną nie dla niej, doszło do kłótni, a następnie brutalnego pobicia. Ofiara zmarła w wyniku rozległych obrażeń głowy i ubytku krwi.

Biegli wskazali, że ofiara została pobita m.in. metalową rurką o ponadmetrowej długości i szklaną butelką, zadając jej też pięć ran kłutych ramion.

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał dwóch ze sprawców na 25 lat więzienia i na zapłacenie po 10 tys. zł zadośćuczynienia matce zmarłego, a trzeci oskarżony został skazany na trzy lata więzienia.

reklama

Apelacje obrońców dwóch skazanych na 25 lat więzienia zostaną rozpatrzone w drugiej połowie czerwca. Obrona przekonuje, że pobili ofiarę w akcie samoobrony i nie można im zarzucić zabójstwa.

Prokuratura wskazuje, że ofiara była błędnie leczona i nie pomogła jej żadna osoba, a podczas brutalnego pobicia, sprawcy zadawali obrażenia także poza głową. Wnioskuje o utrzymanie kar i oddalenie apelacji obrońców.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
patosssądy
7 czerwca 2022 16:33

dać bydlakom po 40 lat , rurką bije się po głowie po to by zabić a nie osłabić

Polecane