9 C
Olsztyn
wtorek, 4 października, 2022
reklama

Problem dla ratusza? Nikt nie chce kupić wystawionych przez Olsztyn działek

OlsztynProblem dla ratusza? Nikt nie chce kupić wystawionych przez Olsztyn działek
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn wystawił na sprzedaż 13,5-hektarową działkę, zlokalizowaną przy alei Piłsudskiego, niedaleko granic miasta. Teren jest przeznaczony pod działalność gospodarczą, usługi przemysłowe lub składy.

reklama

Ratusz oczekiwał minimum 16,2 miliona złotych, co byłoby najwyższą do tej pory kwotą uzyskaną ze sprzedaży gruntu. Zeszłoroczny rekord należy do nieruchomości przy ulicy Głowackiego, za którą nabywca zapłacił 13,1 miliona złotych.

Działka przy alei Piłsudskiego jest jednocześnie największą od długiego czasu wystawioną na sprzedaż. W zeszłym roku Olsztyn uzyskał 5,86 miliona złotych za ponad 10-hektarową nieruchomość przy ulicy Pływackiej.

reklama

Przedmiotem pierwszego ustnego przetargu nieograniczonego była nieruchomość gruntowa, składająca się z działki o numerze ewidencyjnym 46/8 w obrębie 134. Kupiec jednak się nie znalazł.

Zmiana stawek dzierżaw

Nie udało się także sprzedać niezabudowanej nieruchomości przy ulicy M. Zientary-Malewskiej o powierzchni 2057 metrów kwadratowych, przeznaczonej na cele mieszkaniowo-usługowe. Cena wywoławcza wynosiła 910 tysięcy złotych.

reklama

Olsztyn będzie nadal próbował sprzedać te grunty.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama