fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Ustalono przyczynę śmierci 38-latka znalezionego na drodze

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Zatrzymanie krążenia było przyczyną śmierci 38-latka, którego zwłoki znaleziono na drodze w Bornicach (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w środę prokuratura. W tej sprawie jednej osobie przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy.

Martwego 38-latka znaleziono w miniony czwartek rano na wiejskiej drodze w Bornicach w powiecie iławskim. Jak ustalono, mężczyzna poprzedniego wieczora uczestniczył w spotkaniu towarzyskim. Z powodu wypitego alkoholu nie był w stanie poruszać się samodzielnie, więc miał go odprowadzić do domu inny z uczestników imprezy. Jednak zostawił go na drodze.

W tej sprawie policja wkrótce po zdarzeniu zatrzymała 21-letniego mieszkańca gminy Susz. Przedstawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

reklama

Jak poinformował w środę prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledczy uzyskali już wyniki sekcji zwłok 38-latka. Wynika z niej, że mężczyzna zmarł wskutek zatrzymania krążenia. „Czekamy na wyniki dalszych badań i opinię biegłego, która ma wskazać, co dokładnie było przyczyną zatrzymania krążenia” – dodał prokurator.

Czytaj też:  29-letni sprawca kolizji pod działaniem alkoholu i narkotyków
reklama

Śledztwo ma ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i wyjaśnić, czy do śmierci 38-latka przyczyniło się pozostawienie go na drodze i ewentualne wychłodzenie organizmu.

Za nieudzielenie pomocy człowiekowi, który znajduje się w położeniu grożącym utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama