9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Znana dentystka z Olsztyna stanie przed sądem. Miała 3 tys. pacjentów

OlsztynZnana dentystka z Olsztyna stanie przed sądem. Miała 3 tys. pacjentów
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dentystka z Olsztyna stanie przed sądem za to, że w dokumentacji medycznej pacjentów zapisywała usługi, których nie wykonała, a za które płacił jej NFZ. Brała też od pacjentów pieniądze, za usługi opłacane przez Fundusz. Kobiecie przedstawiono 130 zarzutów – poinformowała policja.

reklama

Olsztyńska policja poinformowała w piątek o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia wobec 67-letniej dentystki z Olsztyna, która prowadziła w mieście gabinet stomatologiczny. Świadczyła w nim usługi zarówno prywatne, jak i te refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, z którym miała podpisaną umowę.

Okazało się, że dentystka przyjmując pacjentów, w latach 2009 – 2017, brała pieniądze jak za wizytę prywatną, podczas gdy w dokumentach medycznych te same usługi wskazywała jako te refundowane przez NFZ. W dokumentacji pacjentów były także zapisane zabiegi i czynności, których de facto nie wykonała – za te usługi także otrzymywała zapłatę z Funduszu. W sumie w ten sposób lekarz stomatolog miała wyłudzić 0,5 mln zł.

reklama

By wyjaśnić sprawę wyłudzania pieniędzy z NFZ policja zabezpieczyła u dentystki z Olsztyna dokumentację medyczną dotyczącą 3 tys. pacjentów. Wszyscy oni zostali przesłuchani. Ustalono m.in., że płacący za zabiegi stomatologiczne pacjenci nie otrzymywali paragonów, ani innych dowodów zapłaty za usługi.

Ze względu na obszerność sprawy postępowanie dotyczące nieuczciwej dentystki trwało kilka lat.

reklama

Policja nie podała, czy oskarżona o oszustwa oraz fałszowania dokumentacji medycznej dentystka przyznała się do winy. Sprawę będzie rozpoznawał sąd rejonowy w Olsztynie.

źródło: PAP

Polecane: Implanty w Olsztynie – tutaj można odzyskać piękny uśmiech

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama