fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Szokująca podwyżka za ciepło. Rośnie oburzenie mieszkańców

reklama
reklama

Mieszkańcy Biskupca wyłączają ogrzewanie w swoich mieszkaniach, aby oszczędzać energię. To po informacji o nadchodzących drastycznych podwyżkach gazu w firmie, która zapewnia ciepło w mieście.

Od 1 stycznia zapłacą dodatkowo 269,5 proc. więcej w rachunkach. Oburzenie mieszkańców rośnie. Dzieje się tak po informacji opublikowanej przez prezesa miejskiego przedsiębiorstwa wodociągowego. Stwierdził, że konsumenci będą musieli płacić więcej za ciepło.

„W związku z podwyżką cen paliwa gazowego o ponad 340 proc., celem urealnienia cen sprzedaży ciepła informujemy, że z dniem 1.01.2022 r. jesteśmy zmuszeni wprowadzić nową stawkę za 1 GJ dostarczonego ciepła. (…) wzrost o 269,5 proc” – napisał.

reklama

Dotychczas koszt ogrzewania 50-metrowego mieszkania w Biskupcu wynosił około 200 zł miesięcznie. Od nowego roku koszty przekroczą 500 zł.

Czytaj też:  Nawet w weekend liczba zakażeń koronawirusem już nie spada

„Podwyżki to zło konieczne. Wynegocjowaliśmy nieco mniej, niż oczekiwał dostawca. W sąsiednich gminach gaz jest jeszcze droższy. Samorząd czeka na wytyczne o praktycznym stosowaniu zapowiadanego przez rząd dodatku osłonowego z tarczy antyinflacyjnej” – poinformował Magdalena Karpińska, sekretarz gminy Biskupiec w rozmowie z Wirtualną Polską.

Przykład Biskupca jest jednym z rekordów ogłoszonych w Polsce podwyżek rachunków za energię i gaz. Mieszkańcy Jastrowa w Wielkopolsce od 1 grudnia będą mieli do czynienia z jeszcze większą podwyżką na ogrzewanie.