fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Brak lekarzy. Zamknięto SOR w Poliklinice

reklama

W Olsztynie w miniony weekend zamknięto oddział ratunkowy szpitala MSWiA. Powodem był brak personelu medycznego.

Oddział ratunkowy szpitala jest jednym z największych tego typu oddziałów w regionie. O tym, że nie było tam pracujących lekarzy poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia i olsztyński Urząd Wojewódzki.

„Powodem zamknięcia oddziału ratunkowego były braki kadrowe” – podała rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiego NFZ Magdalena Mil.

reklama

„Informacja ta trafiła do dyspozytorów karetek, którzy informowali, by załogi karetek nie woziły tam pacjentów” – powiedział rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Za ciągłość pracy odpowiada szpital. „A że brakuje lekarzy, to żadna nowość. Niestety na specjalizacji ratownictwo medyczne jest więcej wolnych miejsc niż chętnych. Brakuje lekarzy tej specjalizacji, a lekarzy z innymi kwalifikacjami nie można zmusić czy na siłę skierować do pracy na SOR” – dodał Guzek.

Czytaj też:  Motorniczy tramwaju linii nr 2 uratował życie pasażerce, która miała zawał serca

O zamknięciu SOR-u nie poinformowała Poliklinika Urzędu Miasta. „Gdybyśmy mieli taką wiedzę, to podalibyśmy do publicznej wiadomości, żeby ludzie tam na darmo nie szukali pomocy” – powiedziała wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk.

Poliklinika wywiesiła na drzwiach wejściowych informację o zamknięciu SOR i umieściła na stronie internetowej szpitala. Wiele osób z północnych dzielnic Olsztyna i miejscowości podmiejskich bezskutecznie próbowało uzyskać w miniony weekend w szpitalu doraźną pomoc.

„Inne SOR-y były zatkane, działy się tam dantejskie sceny” – powiedział pracownik jednej z karetek pogotowia.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

22 KOMENTARZY

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama