fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Mieszkańcy spółdzielni oburzeni. Wyciekły zarobki prezesa SM “Jaroty”

WiadomościMieszkańcy spółdzielni oburzeni. Wyciekły zarobki prezesa SM "Jaroty"

To szok dla opinii publicznej. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty” wraz z premiami, które sobie przyznaje, ma zarabiać więcej od prezydenta i premiera Polski. Czy to godne wynagrodzenie za pracę na tym stanowisku?

reklama

“Wojna” o SM “Jaroty” trwa w najlepsze. Po protestach, zawiadomieniach do prokuratury i marszach pod budynkiem spółdzielni, przyszedł czas na ujawnienie danych, na które spółdzielcy czekali od dawna. Na konferencji ujawnili oni zarobki prezesa Romana Przedwojskiego i wiceprezesów SM “Jaroty”. Kwoty robią wrażenie.

Jak wynika z informacji podanych przez mieszkańców, prezes SM “Jaroty” ma zarabiać ponad 19 tys. zł miesięcznie. Zdarza mu się również przyznać sobie premię w wysokości 120 proc. wynagrodzenia podstawowego. Wiceprezesi w spółdzielni, mają zarabiać niewiele mniej od prezesa. Wiceprezes Jolanta Piechocka ma otrzymywać pensję w wysokości 19,38 tys. zł brutto, wiceprezes Piotr Wałecki i wiceprezes Sławomir Machnik po 18,65 tys. zł brutto. To daje łącznie ok. 76 tys. zł miesięcznie na same wynagrodzenia zarządu.

reklama

Prezydent Polski, Andrzej Duda, po niedawnych podwyżkach zarabia podstawowo 25 981 zł brutto, z kolei premier Polski, Mateusz Morawiecki, 20 543 zł brutto. Pensja zarządu SM “Jaroty” na tle zarobków głowy państwa może zaskakiwać.

Przypomnijmy, że grupa mieszkańców chce doprowadzić do zwolnienia prezesa i zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty” i powołania nowego zarządu, a także rady nadzorczej. Są oni wspierani przez m.in. senator Lidię Staroń i działacza olsztyńskiej Lewicy, Łukasza Michnika.

reklama

Mieszkańcy spółdzielni oburzeni. Wyciekły zarobki prezesa SM "Jaroty" Wiadomości, Olsztyn, TOP
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

18 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wojtek
2 listopada 2021 12:04

19tys brutto, to niezłe wynagrodzenie. Poważne stanowisko powinno być odpowiednio opłacane. Jeżeli ktoś uważa, że prezes tak ogromnej spółdzielni powinien zarabiać 5tys na rękę, to chyba jest zaczadzony komunistycznymi hasłami. Porównujecie pensję Prezesa Spółdzielni do Prezydenta RP? Może porównajcie ją do pensji asystentki prezesa Glapińskiego?

Kasztan
1 listopada 2021 13:33

Komentarze to najpiękniejszy przykład polskiej zawiści. Jak somsiad ma lepiej to pewnie złodziej bo ja kto tak! Przecież uczciwą pracą tylko można dorobić się minimalnej i trzeba dziękować że praca jest w ogóle. No i ten passat w jtd to nagroda sama w sobie.

Polecane
Ogłoszenia