fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Mieszkańcy spółdzielni oburzeni. Wyciekły zarobki prezesa SM „Jaroty”

reklama

To szok dla opinii publicznej. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” wraz z premiami, które sobie przyznaje, ma zarabiać więcej od prezydenta i premiera Polski. Czy to godne wynagrodzenie za pracę na tym stanowisku?

„Wojna” o SM „Jaroty” trwa w najlepsze. Po protestach, zawiadomieniach do prokuratury i marszach pod budynkiem spółdzielni, przyszedł czas na ujawnienie danych, na które spółdzielcy czekali od dawna. Na konferencji ujawnili oni zarobki prezesa Romana Przedwojskiego i wiceprezesów SM „Jaroty”. Kwoty robią wrażenie.

Jak wynika z informacji podanych przez mieszkańców, prezes SM „Jaroty” ma zarabiać ponad 19 tys. zł miesięcznie. Zdarza mu się również przyznać sobie premię w wysokości 120 proc. wynagrodzenia podstawowego. Wiceprezesi w spółdzielni, mają zarabiać niewiele mniej od prezesa. Wiceprezes Jolanta Piechocka ma otrzymywać pensję w wysokości 19,38 tys. zł brutto, wiceprezes Piotr Wałecki i wiceprezes Sławomir Machnik po 18,65 tys. zł brutto. To daje łącznie ok. 76 tys. zł miesięcznie na same wynagrodzenia zarządu.

Czytaj też:  Europa. Czwarta fala dotyka najmocniej Wielką Brytanię oraz wschód kontynentu, m.in. Litwę, Rosję i Rumunię
reklama

Prezydent Polski, Andrzej Duda, po niedawnych podwyżkach zarabia podstawowo 25 981 zł brutto, z kolei premier Polski, Mateusz Morawiecki, 20 543 zł brutto. Pensja zarządu SM „Jaroty” na tle zarobków głowy państwa może zaskakiwać.

Przypomnijmy, że grupa mieszkańców chce doprowadzić do zwolnienia prezesa i zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” i powołania nowego zarządu, a także rady nadzorczej. Są oni wspierani przez m.in. senator Lidię Staroń i działacza olsztyńskiej Lewicy, Łukasza Michnika.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama