4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Spółdzielcy chcą postawić na swoim. Szykuje się spacer protestacyjny

WiadomościSpółdzielcy chcą postawić na swoim. Szykuje się spacer protestacyjny

Konflikt władz spółdzielni „Jaroty” z jej mieszkańcami nie wygasa. Grupa z Facebooka jednocząca spółdzielców przygotowuje spacer protestacyjny.

reklama

Mieszkańcy Jarot, Nagórek i Pieczewa nie chcą więcej podwyżek. Opieszałość urzędników doprowadza ich do szału. W ramach manifestacji swojego niezadowolenia, protestowali przed siedzibą spółdzielni. Władze SM „Jaroty” odpowiedziały konferencją prasową, na której zapowiedziały zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Sprawa nie wydaje się wygasać. Przedstawiciele grupy Nagórki, Jaroty i Pieczewo razem zapowiadają marsz protestacyjny. Odbędzie się on w poniedziałek (13.09) o godz. 17:00 i zacznie się pod gmachem spółdzielni.

reklama

Członkowie Facebookowej grupy przedstawili także swoje stanowisko w sprawie nadchodzącego marszu:

– Spacer 13.09.21 o godz.17.00 ma na celu pokazanie, że my członkowie spółdzielni chcemy mieć wpływ na to co dzieje się, a w szczególności domagamy transparentności, dostępu do dokumentów w szczególności dotyczących wynagrodzeń Prezesa, Zarządu i rady nadzorczej, a także kadry kierowniczej w administracji, podawanie do publicznej wiadomości podwyżek Prezesa, Zarządu I kadru kierowniczej. Jawne i przejrzyste stawki zawarte w opłatach czynszowych. Plany remontów powinny podlegać sensownej konsultacji np. przez formę e usługi. W kwestii e-usług dostęp nadany dla wszystkich zameldowanych w zasobach SM Jaroty. Zmiany spółdzielczych rad osiedli na na samorządy nieruchomości. Udostępniania pełnych dokumentów z katalogów art.8′ 1usm ust.3,zamiast okrojonych danych okrojonych protokołów i uchwał.
Dążymy do otworzenia na e-usługach elektronicznego forum dla zalogowanych członków. A najważniejszym punktem opłaty w zawiadomieniach i rachunkach rozpisywane wedle istotnych kosztów. Ograniczenie kadry zarządzającej do minimum 1 vice, a także ilości pozostałej administracji np. konserwatorzy 20stu paru-zbędni skoro większość prac wykonują firmy zewnętrzne. Domagamy się Zgromadzenia Walnego, odwołania Rady Nadzorczej i dużych zmian w statucie, które uwzględniają powyższe punkty.

Spółdzielcy chcą postawić na swoim. Szykuje się spacer protestacyjny protest Wiadomości, Olsztyn
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

23 KOMENTARZY

23 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
7 września 2021 20:10

Chcą dostępu do e-usług dla wszystkich zameldowanych, nawet dla tych niezgłoszonych do opłat w czynszu jak w mieszkaniu organizatorki protestu? Kto ma mieć ten dostęp? Chyba logiczne jest, że dostęp jest dla członków.

likiviks
7 września 2021 21:53

Brawo, powodzenia, czas najwyższy wywalić tych dziadów.

Popularne
Ogłoszenia