20 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kara więzienia dla policjanta, który śmiertelnie potrącił motocyklistę podczas pościgu

WiadomościKara więzienia dla policjanta, który śmiertelnie potrącił motocyklistę podczas pościgu

Sąd rejonowy w Olsztynie skazał policjanta, sprawującego służbę w nieoznakowanym radiowozie, na karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata za potrącenie i spowodowanie śmierci motocyklisty podczas pościgu. Policjant otrzymał również zakaz wykonywania zawodu przez rok. Roczny zakaz dotyczy wyłącznie wykonywania zawodu policjanta. Wyrok nie jest prawomocny.

reklama

Wypadkiem zajmowała się prokuratura rejonowa w Giżycku. Do zdarzenia doszło w Dobrym Mieście 22 kwietnia 2019 roku. Policjant wraz z innym funkcjonariuszem pełnił służbę w nieoznakowanym radiowozie, kierowcą którego był Karol S. Zauważyli oni motocyklistę typu Cross bez tablic rejestracyjnych, który wyjechał ze stacji paliw. Postanowili zatrzymać go do kontroli, włączając sygnały dźwiękowe i świetlne. Nie reagując na sygnały, motocyklista zaczął uciekać, a policjant podjął pościg z dużą prędkością. Oba pojazdy osiągnęły ponad 100 km/h. Zderzenie nastąpiło na drodze szutrowej. Sąd uznał, że policjant nie zachował wielkiej ostrożności i nie utrzymał bezpiecznej odległości, co spowodowało upadek motocyklisty i jego śmierć.

Skazani za śmierć brutalnie pobitej i przygniecionej szafą kobiety: sąd wydał wyrok

Sąd orzekł karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz zakazał o oskarżonym wykonywania zawodu przez rok. Funkcjonariusz musi też zapłacić nawiązkę w wysokości 44 tys. zł na rzecz rodziny motocyklisty. Sędzia Katarzyna Kruszewska-Sobczyk podkreśliła, że policjant nieumyślnie spowodował wypadek, jednakże podjęcie pościgu było zachowaniem nadmiernie ryzykownym.

reklama

Wyrok nie jest prawomocny.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

17 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Więcej
6 października 2021 11:34

Tak jest powinni w trakcie pościgu za potencjalnym przestępcą zachować wystarczający odstęp żeby broń boże nie skrzywdzić.Pistolet służbowy też powinien być na wodę.Sąd ukarał policjanta za wykonywanie swoich obowiązków.

Danila
7 października 2021 08:07

Nie lubiąc policji w tym wypadku wine ponosi tylko ten gowniarz bo inaczej nazwać go nie można, teraz tylko płacz i lament ojca a gdzie był jak dla synalka pozwalal latac po drogach publicznych motorem bez homologacji i rejestracji, dobrze wiedzial bo nie byl to pierwszy raz 🙂

Popularne
Ogłoszenia
Sąd zajmie się sprawą śmiertelnego pobicia przy ul. Wyzwolenia
Adwokat od "trumny na kółkach" skazany dyscyplinarnie