-0 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejne kilkaset interwencji strażaków po burzach

WiadomościKolejne kilkaset interwencji strażaków po burzach

Od kilku dni, strażacy nieustannie muszą interweniować przy skutkach burz, które przechodzą przez nasz region. Nawałnice łamią drzewa, zalewają pomieszczenia czy uszkadzają budynki. Tym razem nikt nie ucierpiał.

reklama

Zdecydowana większość interwencji dotyczyła usuwania skutków silnego wiatru, a najwięcej szkód odnotowano w powiatach nowomiejskim, iławskim, działdowskim i olsztyńskim – przekazał st. kpt. Maciej Hassman z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Strażacy usuwali ponad 90 powalonych drzew i połamanych konarów, kilka razy pompowali wodę z zalanych pomieszczeń. Przewrócone drzewa uszkodziły dwa zaparkowane samochody i dach budynku mieszkalnego. Według straży nikt nie odniósł obrażeń w tych zdarzeniach.

reklama

Dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowała PAP, że ewakuowane zostały cztery obozy harcerskie, na których przebywało łącznie prawie 500 uczestników, nikt nie został poszkodowany.

Strażacy usuwali skutki zanieczyszczenia rzeki Łyny

Jeszcze przed burzą samodzielnie ewakuował się obóz z Siemian w powiecie iławskim, gdzie wypoczywało 74 harcerzy z Torunia i 12 osób z kadry. Przenieśli się do świetlicy w Jerzwałdzie.

reklama

Według służb wojewody, w ewakuacji pozostałych obozów pomagała straż pożarna. Obozowisko w Kurkach w powiecie olsztyńskim, gdzie przebywa około 100 harcerzy z Warszawy i Wołomina, ewakuowano do miejscowego kościoła.

Około 160 warszawskich harcerzy obozujących w Zawadach w powiecie nidzickim ewakuowano do szkoły w Janowie. Z kolei 140 harcerzy z Warszawy, którzy wypoczywają w Bujakach w powiecie nidzickim, zostało ewakuowanych do kościoła w Łynie. Wojewoda zapewnił im suche śpiwory i koce, które przywieziono z magazynów zarządzania kryzysowego w Elblągu.

Straż pożarna przekazała, że samodzielnie ewakuowała się również grupa 60 harcerzy i siedmiu opiekunów z obozu w Gaju w powiecie nowomiejskim, którzy trafili do remizy w Łąkorzu.

Rekordowa ilość strażackich interwencji w woj. warmińsko-mazurskim

W czwartek rano prądu nie miało 1160 odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim, głównie w centralnej i zachodnie części regionu. Awarie są usuwanie na bieżąco.

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Strażacy usuwali skutki zanieczyszczenia rzeki Łyny