fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Drugie zderzenie łosia z samochodem w tym tygodniu

OlsztynDrugie zderzenie łosia z samochodem w tym tygodniu

Wiosna to czas migracji łosi. Niestety czasami kończy się to dla ssaków tragicznym spotkaniem z samochodami. Do dwóch tego typu zdarzeń doszło w Olsztynie. 

reklama

Do dwóch zdarzeń z udziałem samochodów i łosi doszło w ciągu doby na terenie Olsztyna. Najpierw w poniedziałek (28.04.) ok. godziny 4 przy ulicy Bałtyckiej kierujący renault potrącił łosia, który wbiegł wprost pod jadący pojazd. Łoś nie przeżył tego uderzenia.
Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej doszło wczoraj (29.04.) o godz. 18.40. Między Nagórkami a Pieczewem kierujący hondą, jadąc ulicą Krasickiego w kierunku Barcza potrącił łosia. Zwierzę niespodziewanie wyszło z zalesionego terenu znajdującego się w okolicach byłego poligonu. Kierowca samochodu nie odniósł żadnych obrażeń. Uszkodzeniu natomiast uległo auto mężczyzny: pognieciona karoseria i rozbita szyba w drzwiach przednich. Łoś po spotkaniu z autem uciekł z powrotem do lasu.

Sąd w Olsztynie utrzymuje tymczasowe aresztowanie za w którym zginęło rodzeństwo

Zapytaliśmy o bliskie spotkania ludzi i łosi  prof. Zbigniewa Endlera:

reklama

– Łosie wędrują, a teraz jest właśnie okres w którym ich wędrówki się nasilają. Dopiero jesienią wracają do matecznika. Łoś to ciekawskie zwierze, które niczego się nie boi.  Niestety czasami kończy się to dla nich tragicznie – mówi nam ekolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Niebezpieczny incydent na jeziorze Ukiel. 57-latek motorówką wpłynął na brzeg
Groźne zdarzenie drogowe na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Czołowe zderzenie Toyoty z autobusem miejskim