fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Galeria Warmińska otwarta. Histerii nie było

GalerieGaleria Warmińska otwarta. Histerii nie było

Miały być dzikie tłumy i szaleńczy atak na sklepy. Zainteresowanie było raczej niewielkie, a na “dzień dobry” w Galerii popsuły się ruchome schody.

reklama

Galeria Warmińska otwarta. Histerii nie było Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Zaczęło się od opóźnienia. Galeria miała otworzyć swoje drzwi o godz. 8, ale otworzyła około godz. 8.30. Kilkudziesięcioosobowa grupa pierwszych klientów przystępowała z nogi na nogę, ale gdy tylko dano sygnał do wejścia to wszyscy raźno ruszyli do środka. W monstrualnym budynku panowała raczej cisza i spokój.

reklama

– Wszyscy spodziewali się, że tłumy będą waliły drzwiami oknami, a nic takiego się nie wydarzyło – komentowała w rozmowie z “Kurierem Olsztyńskim” jedna z osób odwiedzających galerię. Piotr z Zatorza pojawił się – jak sam mówi – żeby popatrzeć na ludzi.

reklama

– Byłem ciekaw, czy będzie dochodzić do dantejskich scen, jak w Lidlu, kiedy rzucają tani towar – śmieje się Piotr. – Jestem rozczarowany, bo myślałem, że będzie się działo.

Pikanterii otwarciu Galerii dodał… alarm bombowy, który ogłoszono w pobliskim Zespole Szkół Ogólnokształcącym nr 3. Ale chyba uczniom wchodzą te alarmy w krew, bo to nie pierwsze takie zdarzenie. Dyrekcja szkoły jednak nie zdecydowała się na odwołanie lekcji i klientów oraz gapiów w galerii nie przybyło.
Największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszył się sklep z artykułami agd i rtv oraz sklep odzieżowy TKMaxx. Panie tłoczyły się przy perfumeriach, gdzie specjaliści pokazywali triki makijażowe, a profesjonalni barmani podawali drinki bezalkoholowe. Niektóre sklepy zadbały o własną oprawę muzyczną i zaprosiły dj’ów. Ogromną popularnością cieszyły się także foto budki oraz porady stylistów i fryzjerów, wśród których nie zabrakło mistrzów świata we fryzjerstwie – Matrackich.

Najmłodsi też mieli co robić, bawiąc się w specjalnym kąciku, stworzonym przez przedszkole “Promyczek”. Dodatkowo przed wejściem do galerii instruktor z olsztyńskiego klubu żeglarskiego “Junga” uczył dzieci podstaw żeglarstwa, kto inny zaś ćwiczył z dziećmi żonglerkę.

Część główną uroczystości otwarca poprowadził Piotr Bałtroczyk, który swoim poczuciem humoru rozbawiał publiczność i informował o kolejnych atrakcjach.

red, Edyta Głogowska

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gość
23 października 2014 14:25

no właśnie, może i tkmax w innych miastach oferuje coś lepszego,bo w Olsztynie to sam chłam!

gość
5 września 2014 20:09

W pobliżu jest szkoła podstawowa nr 25 a nie nr 3. Ale i w jednej i w drugiej był dzis alarm o podłożeniu bomby, więc autorowi artykułu mogło się tam coś pomylić….

Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji