fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Szarpanina w tramwaju? Nerwowa kontrola biletów

reklama

Do nieprzyjemnej sytuacji miało dojść wczoraj rano w jednym z olsztyńskich tramwajów. O całym incydencie poinformowała nas jedna z Czytelniczek. 

Według relacji Czytelniczki zamieszanie rozpoczęło się wraz z kontrolą biletów w czasie porannego kursu tramwaju. Gdy kontrolerzy poprosili jednego z pasażerów o okazanie biletu, ten odpowiedział, że nie zdążył go jeszcze skasować – fakt ten potwierdziła kontrolerka, która powiedziała koledze, że sama widziała, jak dany pasażer kupił 3 bilety.

– Kontroler na to, że chce zobaczyć skasowany bilet, co nie było możliwe, ponieważ tak jak powiedział chłopak, nie zdążył go skasować. Kiedy pasażer odmówił okazania dokumentów i chciał wyjść, kontrolerzy zaczęli go szarpać, wciągać z powrotem do tramwaju. Nie chcieli z nim wysiąść – relacjonuje Czytelniczka. – Inni prosili ich, żeby się uspokoili i przestali opóźniać tramwaj. Żeby wysiedli, skoro chcą go zatrzymać – kontrolerzy oczywiście nie zwracali uwagi. W końcu wyrwali chłopakowi plecak i stwierdzili, że go zatrzymują, policja go przeszuka i i tak wystawią mandat. 

reklama

Jak pisze Czytelniczka, w trakcie incydentu uszkodzono drzwi pojazdu i nie obeszło się bez interwencji maszynisty, a także opóźnienia kursu tramwaju i stojących za nim autobusów.

Echa tej sytuacji nie dotarły jednak jeszcze do Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Dotychczas nie wpłynęła do nas żadna skarga dotycząca przeprowadzanych dziś kontroli biletów – komentuje Paweł Pliszka ze ZDZiT-u. – Jeżeli taka zostanie złożona przez pasażera, będziemy wyjaśniali sprawę. Zawsze staramy się w takich przypadkach ustalić przebieg wydarzenia na podstawie oświadczenia osoby skarżącej, świadków, jeśli tacy byli i zgłosili się, oraz kontrolerów – zapewnia rzecznik.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

52 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


52 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: