fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 11 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szarpanina w tramwaju? Nerwowa kontrola biletów

Do nieprzyjemnej sytuacji miało dojść wczoraj rano w jednym z olsztyńskich tramwajów. O całym incydencie poinformowała nas jedna z Czytelniczek. 

Według relacji Czytelniczki zamieszanie rozpoczęło się wraz z kontrolą biletów w czasie porannego kursu tramwaju. Gdy kontrolerzy poprosili jednego z pasażerów o okazanie biletu, ten odpowiedział, że nie zdążył go jeszcze skasować – fakt ten potwierdziła kontrolerka, która powiedziała koledze, że sama widziała, jak dany pasażer kupił 3 bilety.

– Kontroler na to, że chce zobaczyć skasowany bilet, co nie było możliwe, ponieważ tak jak powiedział chłopak, nie zdążył go skasować. Kiedy pasażer odmówił okazania dokumentów i chciał wyjść, kontrolerzy zaczęli go szarpać, wciągać z powrotem do tramwaju. Nie chcieli z nim wysiąść – relacjonuje Czytelniczka. – Inni prosili ich, żeby się uspokoili i przestali opóźniać tramwaj. Żeby wysiedli, skoro chcą go zatrzymać – kontrolerzy oczywiście nie zwracali uwagi. W końcu wyrwali chłopakowi plecak i stwierdzili, że go zatrzymują, policja go przeszuka i i tak wystawią mandat. 

Jak pisze Czytelniczka, w trakcie incydentu uszkodzono drzwi pojazdu i nie obeszło się bez interwencji maszynisty, a także opóźnienia kursu tramwaju i stojących za nim autobusów.

Echa tej sytuacji nie dotarły jednak jeszcze do Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Dotychczas nie wpłynęła do nas żadna skarga dotycząca przeprowadzanych dziś kontroli biletów – komentuje Paweł Pliszka ze ZDZiT-u. – Jeżeli taka zostanie złożona przez pasażera, będziemy wyjaśniali sprawę. Zawsze staramy się w takich przypadkach ustalić przebieg wydarzenia na podstawie oświadczenia osoby skarżącej, świadków, jeśli tacy byli i zgłosili się, oraz kontrolerów – zapewnia rzecznik.

51 KOMENTARZE

 1. „Zawsze staramy się w takich przypadkach ustalić przebieg wydarzenia na podstawie oświadczenia osoby skarżącej, świadków, jeśli tacy byli i zgłosili się, oraz kontrolerów – zapewnia rzecznik”

  tuż w tramwajach są kamery!!

 2. od zawsze kontrole biletów w Olsztynie nie należały do przyjemnych. często dochodzi do szarpanin. a o uprzejmości kontrolerów można zapomnieć. kontrole przy wysiadaniu – żeby wysiąść należy okazać bilet – w żadnym innym mieście nie spotkałam się z taką formą sprawdzania biletów.

  • Kontrolerzy są nie mili hehe dobre moze zaczniemy od tego jacy ludzie są dla nich niemili a wręcz hamscy!! Jeśli się wsiada do autobusu to znaczy ze trzeba skadowac bilet proste i logiczne. Ludzie więcej logiki to kontrolerzy nie wydadzą wam sie niemili

 3. miałam podobną sytuację (tylko bez tej szarpaniny). Pani kontrolerka nie informując mnie wypisała mi mandat (chociaż miałam bilet, ale twierdziła ze dopisałam sobie nr legitymacji ponieważ , zauważyła jak chowałam długopis ) dziś podobna sytuacja z okm co niektórzy (głównie starsi) porostu nie wiedzą jak aktywować kartę chodź wydaje się to łatwe, Pani poprosiła o pomoc lecz oni sami nie wiedzieli do końca i ją olali. Myślę że kontrolerzy są nie doszkoleni i sami nie wiedzą jakie mają obowiązki wobec pasażerów. Aby wypisać mandat i tyle, nawet nie informują Ciebie jakie masz prawa , a powinni..

  1
  1
 4. W Olsztynie nic nowego, Ci sami ludzie w zarządzie którzy są odpowiedzialni za pobicie głuchoniemego w Olsztyńskim autobusie kilka lat temu. Nazwa się zmienia, ale ludzie Ci sami.

 5. Jakim cudem osoba wchodząca do tramwaju czy autobusu, zaraz po zakupieniu biletu moze go skasować, jesli po wejściu kontrolerów (razem z tym pasażerem) kasowniki są blokowane? Fizycznie niemożliwe!

 6. Kontrolowany powinien od razu zgłosić na policji kradzież plecaka i napaść. Sprawa prosta, mało ludzi zna swoje prawa i brak praw kontrolerów.

  • Chodzi o mojego kolegę. On zna swoje prawa. Napaść? Nie chce mu się bawić. Poszedł tam dzisiaj odebrać plecak bez żadnych konsekwencji. Skoro nie został ujęty nie mają prawa zrobić niczego na podstawie plecaka, w którym nie było nawet żadnych dokumentów.

   • Tak, ale równie dobrze mógł być tam bardzo drogi sprzęt elektroniczny, gotówka itd 😉
    Nikt nie ma prawa zabierać czyjejś własności, a kanar nie ma prawa nawet dotknąć pasażera.

 7. Trzeba pamiętać, że:
  1. Można mandatu nie przyjąć. Jeśli ma się ważny bilet i świadka, to niech próbują kierować sprawę do sądu.
  2. Odwołać się można tylko na podstawie biletu imiennego, ważnego w chwili wystawienia mandatu.
  Kanar podobno też człowiek, więc byłoby dobrze, gdyby i innych ludzi traktował jak ludzi. Agresja jest antyreklamą. ZDZiT powinno dbać o PR. Poza tym skoro kontrolera stać na świetny samochód to chyba nie ma aż tak marnej pensji?
  Wśród kontrolerów w Olsztynie jest tylko jeden Pan, który traktuje innych z szacunkiem. Swoją pracę traktuje jak pracę, a nie jak konkurs strzelania do kaczek. Chyba wszyscy wiedzą o kim mówię 🙂

 8. Nawet ośmioletniemu dziecku nie odpuszczą, każą pokazać legitymację, a przecież to dziecko i ma obowiązek szkolny… i dzieciak szuka i szuka w tym swoim plecaczku tej legitymacji…

  • ja ostatnio widziałam, jak dzieciak nie skasował biletu i kontroler zwrócił mu uwage zeby to zrobił. Nie było problemu, ale widziałam tez jak po jednego dzieciaka matka musiała przyjsc na przystanek bo zapomniał legitymacji

 9. Kanary jak strażnicy miejscy – próbują być bardziej ważni i groźni niż w rzeczywistości są. Prześladywał mnie ostatnio taki łysy ze swoim szczuplutkim kumplem w okularach. Ziomek dwadzieściapare lat, a szedł ostatnio z mamą za rękę…

 10. Właśnie przez tych imbecylów zrezygnowałem z komunikacji miejskiej po tym jak wlepili mi mandat bo bilet był naderwany. Szukali dziury w całym więc sami zapewne przerwali mi ten bilet a ja nie mam zamiaru jeździć autobusem/tramwajem i fotografować każdy skasowany bilet i udowadniać że to nie ja go porwałem. Jak MPK chce mieć klientów to niech ich szanuje a nie zatrudnia firmy, które zachowują się jak bandyci, którzy tylko szukają zaczepki. Nigdy nie przesiądę się z auta na autobusy, nie będę dorabiał takich świń.

 11. Oni są jak niektórzy nachalni handlarze tyle że ci chcą sprzedać wszystko za wszelką cenę a kanarki zrobią wszystko żeby wlepić mandat za wszelką cenę. Najchętniej wypisali by je każdemu, nawet tym co mają bilety. Minęli się tylko z tym po co ich powołano. No ale jak się ma płacę ustaloną od mandatu to co się dziwić, wszystko baranom będzie przeszkadzało, nawet pognieciony mimo iż ważny bilet. Są jak wrzody, trują każdemu, nie przepuszczą nawet 70-letniej babci, która mimo że nie ma legitymacji to logicznie myśląc (no logicznego myślenia im brak niestety) w tym wieku raczej pracować nie będzie, zwłaszcza że widać że schorowana. No ale dla nich to tylko kolejna ofiara i premia do ich marnej pensji.

 12. To jest żart co oni robią. Kiedyś dostałem mandat bo szukałem legitymacji jak ja znalazłem i im pokazałem to dali mi mój mandacik i kazali jechać żeby się odwołać. Treść mandatu „pasażer odnalazł legitymację w trakcie kontroli”

  • Moja siostra miała podobną sytuację. Jechaliśmy autobusem, a ona włożyła bilet do torebki. Podczas kontroli nie mogła go znaleźć, więc kontroler zaczął wypisywać mandat. Gdy w końcu bilet znalazła i okazała, to kontroler powiedział, że i tak mandat wystawi (mimo, że miała ważny bilet), bo już rozpoczął go wypisywać i siostra może się co najwyżej od niego odwołać. Jak dla mnie to kpina.

   • zawsze można odmówić przyjęcia mandatu. Niech się włóczy po sądach sęp pazerny jeden. Odwołać można się tyko od biletu imiennego!

 13. Bilety trzeba zakupić przed jazdą np,w biletomacie stacjonarnym,skoro jest tak złożona procedura że zajmuje przejazd dwóch przystanków, a potem cmyk i 2,90 lub 1,45 jest w kieszeni.opinia z obserwacji;-)

 14. Kontrolerzy w Olsztynie są bardzo nie mili. Lubią stwarzać problemy bez konkretnej przyczyny. Nie raz byłam świadkiem kiedy osoba chciała wysiąść a kontroler trzymał ja w autobusie żeby wypisać mandat. Raz zdarzyło się to także z dziewczyna która nie była z Olsztyna. Chciała dojechać nad jezioro ale nie zdążyła skasować biletu bo był tłok w autobusie. Kontroler specjalnie nir wysiadł na przystanku na którym dziewczyna chciała wysiąść ale jechał z nią na same redykajny gdzie wystawił dopiero mandat. Niech będą bardziej wyrozumiali i choć trochę uprzejmi. Mają kontakt z ludźmi więc niech nauczą się z nimi pracować

 15. Za takie coś powinni wylecieć z pracy…nie mają prawa się z nikim szarpać a jeśli pasażer jest agresywny mają obowiązek wezwać na miejsce policję…

 16. Ty nie zyskasz a ja nie strace bo mandatu nie zapłace , tylko jeden sie znalazł który po takim tekscie powiedział w sumie racja 🙂

 17. A mozna by sie pozbyc kanarow wogole. W innych krajach tak jest. Wszyscy wychodza pierwszymi drzwiami, potem ludzie wsiadaja i pokazuja bilet kierowcy albo kupuja. Witaja sie z kierowca. Kierowca pomaga ludziom niepelnosprawnym lub starszym, rodzicom z wozkami. No ale tak jest w spoleczenstwach utworzonych przez ludzi, ktorych Polacy uwazaja za glupszych od siebie.

 18. Nie od dzisiaj wiadomo, że większość olsztyńskich kontrolerów reprezentuje sobą dno. Tylko szukają okazji by wystawić mandat i na nic się zdadzą uzasadnione argumenty. Od razu tylko „dokumenty, dokumenty” i wyciągają łapy nie mając prawa wziąć dokumentu tożsamości w ręce.

 19. Jesli kontrolerka widziala iz koles kupil bilet i nie zdazyl go skasowac to ten duren powinien zostawic go w spokoju. I kolejna sprawa to to jesli kupuje sie bilet w biletomacie to jest tam przeciez godzina i data zakupu biletu(chyba ze sie myle). Czego kanary nie zrobia dla wyrobienia ponad norme;)

 20. Olsztyńscy kontrolerzy to zbieranina buców i prostaków. Mi kiedyś kanar rozerwał portfel, bo mi się w nim sieciówka zacięła. Sieciówka była ważna, ale portfel poszedł się czochrać. Barany i prymitywy.

 21. Kiedyś przez nadgorliwego kanara musiałem drałować jeden przystanek dalej do domu, zamiast dać mi wysiąść pomimo ważnego biletu. Ich system „premiowy” za wystawione mandaty często komplikuje i uwłacza wg mnie ich pracy, jak i komfortowi pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Weekendowy piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...