fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Zatoka autobusowa służy im za parking. Co z miejską komunikacją?

reklama
Wyślij przez
0

Na jednym z olsztyńskich osiedli, kierowcy używają zatoczki autobusowej jako miejsca do parkowania. ZDZIT nie widzi w tym problemu.

Nasi czytelnicy zaalarmowali nas o nietypowej sytuacji, która ma miejsce od kilku miesięcy przy ul. Żurawiej w Olsztynie. Okoliczni mieszkańcy używają zrobionej tam zatoki autobusowej jako parkingu. Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Zieleni i Transportu, czy nie widzą w tym problemu:

„Wskazane miejsce nie ma statusu przystanku autobusowego. Świadczy o tym chociażby brak znaku D-15. Co więcej, by przystanek mógł istnieć w tej lokalizacji, wpierw musiałby zostać uchwalony uchwałą Rady Miasta” – mówi Michał Koronowski z olsztyńskiego ZDZIT-u.

reklama

Jak przekonuje rzecznik, trwały rozmowy z Radą Osiedla Gutkowo nt. utworzenia tam linii autobusowej. Ostatecznie podział mieszkańców w tej sprawie wstrzymał inwestycję:

„Obecnie sprawę linii autobusowej koordynuje Rada Osiedla Gutkowo, która opowiada się za uruchomieniem połączenia. Wyliczone zostały także koszty funkcjonowania takiego połączenia, ale obecnie brak środków na ten cel.

Jeżeli będziemy uruchamiać linię, stworzymy także przystanki” – powiedział Koronowski.

Kierowcy, którzy parkują swoje pojazdy w tej zatoce, aktualnie, nie łamią żadnych przepisów.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze