fbpx
10 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 września, 2021
reklama

Mieszkaniec Olsztyna: „Jest tutaj taki syf, że nawet szczury zdychają”

reklama

Mimo działań Zarządu Drógi Zieleni i Transportu w Olsztynie w kwestii sprzątania, w niektórych miejscach nie widać poprawy. Jest nawet gorzej, na chodniku rozkłada się martwy szczur.

Stolica Warmii i Mazur od dłuższego czasu zmaga się z problemem utrzymania czystości. Od kilku miesięcy prowadzimy na TKO cykl, w którym opisujemy nadesłane przez czytelników doświadczenia z zaśmieceniem miasta.

Przypomnijmy, że jeden z mieszkańców Olsztyna napisał 10 lat temu list do prezydenta miasta, w którym skarżył się na zaniedbanie stanu czystości. Niedawno z przykrością stwierdził, że po tylu latach nic się nie zmieniło: „Olsztyn, Miasto-śmietnik?”. Przyjezdni pytają, czy jest jakiś strajk służb miejskich.

reklama

„Jako mieszkańca nie interesuje mnie, ile w budżecie zarezerwowano pieniędzy na sprzątanie. Interesuje mnie to, żeby było czysto, żeby na trawnikach nie walały się butelki i plastikowe opakowania (niektóre leżą od jesieni), żeby na chodnikach w parku pod nogami nie chrzęściły potłuczone szkła, o które może się skaleczyć moje dziecko. To mnie interesuje Panie Prezydencie i dlatego zadaję Panu pytanie: kiedy w Olsztynie będzie czysto?” – pytał pan Jakub w liście do Piotra Grzymowicza. Do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

 

Potłuczone butelki, porzucone puszki, reklamówki, odpady i kartony. W wielu częściach Olsztyna, taki jest krajobraz miasta. Olsztyński ZDZIT przeprowadził niedawno generalne sprzątanie miasta, jednak jak widać, nie udało im się wszędzie dotrzeć.

Jeden z mieszkańców Olsztyna – Miłosz Skiba – ma dość takiego stanu rzeczy, miesiąc temu nagrał film, w którym pokazuje zaniedbanie pod względem czystości przy ul. Dworcowej w Olsztynie.

Miłosz Skiba: – Nie no jakie miasto śmieci? Toć to przebiśniegi

OD CZYTELNIKA:Olsztyńskie realia?Miłosz Skiba: – Nie no jakie miasto śmieci? Toć to przebiśniegi ul. Dworcowa

Posted by Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl on Friday, April 2, 2021

Autor tego nagrania odezwał się do nas ponownie, miesiąc później, by zweryfikować czy śmieci, które były widoczne na poprzednim filmiku, zostały po czasie sprzątnięte. Jak się okazało, przybyły nowe, a także martwy szczur.

„Jest taki tu syf, że nawet szczury zdychają. To jest za blokiem Dworcowa nr 4. W mieście wojewódzkim na środku chodnika pełnego śmieci leży martwy szczur. To chyba bardzo wymowna sprawa. I cieszę się że się interesujecie tematem bo to wstyd na całą Polskę tu mieszkać” – mówi pan Miłosz. – „Ja wraz z paroma kolegami tworzymy kolektyw hiphopowy, myślimy nad nagraniem utworu >>miasto śmieci i wyciętych drzew<<. Będzie to coś na zasadzie protest songu”

Mieszkańcy Olsztyna mają dość brudu na swoich ulicach do tego stopnia, że założyli grupę na Facebooku, która ma informować i ukazywać miejsca zaśmiecone w stolicy regionu. Grupę „Zaśmiecony Olsztyn„.

Ten filmik z Olsztyna wyprowadza z równowagi. Wiele osób nie może w to uwierzyć

Ten filmik z Olsztyna wyprowadza z równowagi. Wiele osób nie może w to uwierzyć. Atrakcje Olsztyna?

Posted by Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl on Friday, April 2, 2021
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Ul. Pstrowskiego

Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Ul. Pstrowskiego

Posted by Twój Kurier Olsztyński – TKO.pl on Tuesday, April 6, 2021

reklama
reklama

Polecane

13 KOMENTARZY

13 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama