18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Komendant: każdy przypadek policjanta popełniającego przestępstwo jest dla nas przykry

WiadomościKomendant: każdy przypadek policjanta popełniającego przestępstwo jest dla nas przykry

Komendant wojewódzki policji w Olsztynie, Tomasz Klimek, stwierdził, że każdy przypadek, w którym osoba zatrudniona w policji popełniła przestępstwo, jest dla niego przykry. Zapewnił, że taka osoba jest ścigana z takim samym zaangażowaniem, jak każdy inny przestępca. Wydarzenia z ostatnich tygodni w garnizonie warmińsko-mazurskim napawają zaniepokojeniem. Kilkoro policjantów, zarówno czynnych, jak i byłych, zamieszanych jest w przestępstwa. Na przykład dzielnicowy z komendy w Piszu napadł na bank w Rozogach. Sąd aresztował policjanta, gdyż istniała obawa, że wpłynie na zeznania świadków i utrudni postępowanie. W marcu przed sądem w Olsztynie rozpoczął się proces byłego zastępcy naczelnika komendy, który został zwolniony z pracy po tym, jak podlegli mu ludzie bijąc zatrzymanych w komendzie. Razem z bratem (byłym policjantem) i dwoma znajomymi zaplanował i przeprowadził napad na kantor. Łącznie zrabowano ponad 2 mln zł.

reklama

Tomasz Markowski, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie, zapewnił, że każdy przypadek podejrzenia złamania prawa przez funkcjonariusza czy pracownika policji jest dokładnie wyjaśniany przy pełnej współpracy z prokuraturą i Biurem Spraw Wewnętrznych Policji. Na bazie tych wyjaśnień wyciągane są stosowne konsekwencje personalne, a także wnioski służące eliminowaniu ryzyka wystąpienia podobnych zagrożeń w przyszłości. Dodatkowo cyklicznie odbywają się szkolenia, podczas których poruszane są tematy przypadków łamania prawa czy dyscypliny służbowej przez policjantów w Polsce oraz omawiane są konsekwencje i zasady profilaktyki. Komendant wojewódzki policji w Olsztynie nie ma żadnych wątpliwości co do uczciwości i zaangażowania w służbę społeczeństwu podległych mu policjantów.  

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Miron
5 kwietnia 2021 18:17

Szanowny panie komendancie. Jest coś dziwnego w tej policji. Ja pamiętam jeszcze czasy milicji. Dlaczego o tym wspominam? Bo wtedy, za niesłusznych czasów do takich służ gdy ktoś „startował” aby podjąć pracę, to NIE było testów. Po prostu bezpieka sprawdziła każdego chętnego do 3 pokoleń w tył. Dossier całej familii. I jakoś nie było przypadków hipokryzji mundurowych, przynajmniej nie słyszałem. A teraz testy, psychotesty, sprawdziany wytrzymałościowe i idzie do was każdy, kto toto pozaliczał. To jedno, drugie mam wrażenie – podkreślam mam takie wrażenie, że w policji jest za dużo amatorów, a za mało zawodowców. Chodzi mi głównie o stanowiska… Czytaj więcej »

marian
7 kwietnia 2021 10:28

Panie Komendancie mówi Pan o badaniach na temat zaufania do tej obecnej policji, najlepiej będzie jak Pan wyjdzie na ulicę i zapyta ludzi co teraz sądzą o tej Pana formacji.

Popularne
Ogłoszenia