fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Cięcia w budżecie to m.in. zmiany w komunikacji miejskiej Olsztyna

Wiadomości Cięcia w budżecie to m.in. zmiany w komunikacji miejskiej Olsztyna

Ogłoszony niedawno budżet miasta Olsztyna na rok 2021 pokazał ogromny, prawie 100 milionowy deficyt. Nieuniknione cięcia w budżecie odbiją się także na komunikacji miejskiej.

O budżetowych cięciach w mieście, pisaliśmy już przy okazji decyzji o zlikwidowaniu Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie: Likwidacja Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie. Ratusz szuka oszczędności.

Teraz Zarząd Dróg, Transportu i Zieleni w Olsztynie poinformował o cięciach ze swojej strony, które przełożą się m.in. na funkcjonowanie linii autobusowych do Kortowa. Jak poinformował rzecznik, Michał Koronowski, w nadchodzącym pierwszym półroczu roku 2021 będzie ograniczona ilość linii dojeżdżających do Kortowa. Jest to spowodowane trwającą nauką zdalną, dzięki czemu mniej studentów niż zawsze musi dojeżdżać do miasteczka studenckiego.

Drugą zmianą będzie ograniczenia koszenia traw w Olsztynie. To przede wszystkim małe zwycięstwo dla ekologów, którzy nalegali na to od lat. Przede wszystkim będą w to uwzględnione tereny, które już w 2020 roku były rzadziej koszone. Poza tym, zapowiedziano kilka mniejszych zmian, które mają nie wpływać znacząco na życie czy bezpieczeństwo mieszkańców.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x