26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Cięcia w budżecie to m.in. zmiany w komunikacji miejskiej Olsztyna

WiadomościCięcia w budżecie to m.in. zmiany w komunikacji miejskiej Olsztyna

Ogłoszony niedawno budżet miasta Olsztyna na rok 2021 pokazał ogromny, prawie 100 milionowy deficyt. Nieuniknione cięcia w budżecie odbiją się także na komunikacji miejskiej.

reklama

O budżetowych cięciach w mieście, pisaliśmy już przy okazji decyzji o zlikwidowaniu Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie: Likwidacja Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie. Ratusz szuka oszczędności.

Teraz Zarząd Dróg, Transportu i Zieleni w Olsztynie poinformował o cięciach ze swojej strony, które przełożą się m.in. na funkcjonowanie linii autobusowych do Kortowa. Jak poinformował rzecznik, Michał Koronowski, w nadchodzącym pierwszym półroczu roku 2021 będzie ograniczona ilość linii dojeżdżających do Kortowa. Jest to spowodowane trwającą nauką zdalną, dzięki czemu mniej studentów niż zawsze musi dojeżdżać do miasteczka studenckiego.

reklama

Drugą zmianą będzie ograniczenia koszenia traw w Olsztynie. To przede wszystkim małe zwycięstwo dla ekologów, którzy nalegali na to od lat. Przede wszystkim będą w to uwzględnione tereny, które już w 2020 roku były rzadziej koszone. Poza tym, zapowiedziano kilka mniejszych zmian, które mają nie wpływać znacząco na życie czy bezpieczeństwo mieszkańców.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
7 grudnia 2020 15:48

Ciekawe czy wspólnota ogrodzonego blokowiska 500+ na Mroza też ograniczy koszenie trawy… W sezonie zasuwają co 2 dni z kosiarkami…

Mieszkanka
7 grudnia 2020 00:49

Dramat. Pogonic tego gospodarza…

Polecane