fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Przepełnione autobusy i tramwaje. Problem olsztyńskiej komunikacji miejskiej w trakcie pandemii

Koronawirus Przepełnione autobusy i tramwaje. Problem olsztyńskiej komunikacji miejskiej w trakcie pandemii

Obostrzenia spowodowane koronawirusem znacznie zmniejszyły liczbę pasażerów, którzy mogą przemieszczać się pojazdem komunikacji miejskiej. Zapytaliśmy olsztyńskiego ZDZiT-u co dalej.

Napisał do nas czytelnik, niezadowolony z panujących restrykcji dotyczących liczby pasażerów w autobusach i tramwajach:

„Przecież to jest jakaś paranoja. Miejsca są zmniejszone o 50% a rozkład zostaje bez zmian”

Skierowaliśmy zapytanie do rzecznika olsztyńskiego ZDZiT-u, Michała Koronowskiego, o kwestie „przeludnionych” pojazdów i ograniczeń w transporcie miejskim:

„Z dniem 1 września 2020 roku wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego, które mają na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu obsługi komunikacyjnej w czasie roku szkolnego. To m.in.: powrót do rozkładu jazdy „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”, uwzględniający maksymalną możliwą liczbę pojazdów w ruchu (154) obsługujących pasażerów na wszystkich liniach; dodatkowe kursy wzmacniające na wybranych liniach w kluczowych porach dnia, m.in. na liniach nr: 1, 113, 117, 126 i 128. W maksymalnym możliwym poziomie korzystamy z pojazdów przegubowych, które są dostępne u operatora wewnętrznego (47 pojazdów przegubowych w ruchu). Co więcej od września, na podstawie własnych obserwacji oraz zgłoszeń pasażerów zdecydowano o przekierowaniu autobusów przegubowych z mniej obciążonych linii na bardziej obciążone”

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x