fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Nowe limity w komunikacji miejskiej. Efekt czerwonej strefy

Koronawirus Nowe limity w komunikacji miejskiej. Efekt czerwonej strefy

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie wprowadził nowe ograniczenia.

Od soboty, 17 października, miast Olsztyn zostało zakwalifikowano do czerwonej strefy. Oznacza to najwyższy poziom obostrzeń, w tym zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych czy zakaz organizowania imprez. Do tego dochodzą także limity pasażerów w środkach komunikacji miejskiej. Aktualnie limit będzie wynosił 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących w danym typie pojazdu. Informacja o szczegółowej liczbie miejsc znajduje się na drzwiach pojazdu.

ZDZiT zapowiada, że będzie monitorował sytuację obciążenia na najpopularniejszych liniach i w miarę możliwości zwiększał częstotliwość kursowania konkretnych pojazdów. Tak jak w przypadku linii tramwajowej nr 2:

„W związku z wprowadzonymi obostrzeniami podjęta została także decyzja o zwiększeniu częstotliwości kursowania linii tramwajowej nr 2, w najbardziej obłożonych godzinach szczytów komunikacyjnych – porannym i popołudniowym. Rozkład jazdy obowiązujący od dnia 17 października 2020 roku będzie dostępny poprzez stronę internetową zdzit.olsztyn.eu oraz wyświetlany na elektronicznych tablicach informacji pasażerskiej” – poinformował Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT-u.

Nowe limity w komunikacji miejskiej. Efekt czerwonej strefy
Autor zdjęcia: ZDZiT

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 2
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x