15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Wielofunkcyjny dom przedpogrzebowy w Olsztynie już niemal przesądzony

WiadomościWielofunkcyjny dom przedpogrzebowy w Olsztynie już niemal przesądzony

Jest trzech kandydatów do budowy WDP z funkcją krematorium w Olsztynie – donosi Gazeta Wyborcza. Niedługo ma ruszyć przetarg.

reklama

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do znacznego zwiększenia liczby zgonów na całym świecie. Nic dziwnego, że miasto zainteresowało się tematem budowy krematorium. O planach na powstanie Wielofunkcyjnego domu przedpogrzebowego z funkcją krematorium pisaliśmy już tu: Powstanie Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy wraz z krematorium.

Jak udało się ustalić Wyborczej Olsztyn, inwestycja zbliża się do realizacji. Na ten moment mają być trzy chętne podmioty do wybudowania kompleksu na terenie Cmentarza w Dywitach. Sama nekropolia również przejdzie gruntowną przebudowę. W rozmowie z Wyborczą, dyrektor Zakładu Cmentarzy, Zbigniew Kot, opisał jak będzie wyglądał WDP:

reklama

Wypracowany został już w dużej części kształt inwestycji. W stosunku do pierwotnych założeń projekt będzie skromniejszy, ale zachowa wszystkie funkcje. Najbardziej widocznym elementem ma być przestronna i dominująca nad otoczeniem kaplica. Poza tym będą powierzchnie biurowe, prosektorium, przechowalnia zwłok. Część kremacyjna będzie bardziej schowana. Tam będzie też sala dla oglądających proces kremacji. To norma w spopielarniach”

Według aktualnych informacji, do końca bieżącego kwartału, powinniśmy poznać wykonawcę, który postawi WDP z funkcją krematorium:

“Ostatnia runda negocjacji zakończyła się, teraz jesteśmy na etapie analizowania, jakie uwagi możemy uwzględnić, a jakie musimy odrzucić. Najprawdopodobniej na początku marca sformułujemy ostateczne zapytanie” – powiedziała rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia