fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Wielofunkcyjny dom przedpogrzebowy w Olsztynie już niemal przesądzony

Wiadomości Wielofunkcyjny dom przedpogrzebowy w Olsztynie już niemal przesądzony

Jest trzech kandydatów do budowy WDP z funkcją krematorium w Olsztynie – donosi Gazeta Wyborcza. Niedługo ma ruszyć przetarg.

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do znacznego zwiększenia liczby zgonów na całym świecie. Nic dziwnego, że miasto zainteresowało się tematem budowy krematorium. O planach na powstanie Wielofunkcyjnego domu przedpogrzebowego z funkcją krematorium pisaliśmy już tu: Powstanie Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy wraz z krematorium.

Jak udało się ustalić Wyborczej Olsztyn, inwestycja zbliża się do realizacji. Na ten moment mają być trzy chętne podmioty do wybudowania kompleksu na terenie Cmentarza w Dywitach. Sama nekropolia również przejdzie gruntowną przebudowę. W rozmowie z Wyborczą, dyrektor Zakładu Cmentarzy, Zbigniew Kot, opisał jak będzie wyglądał WDP:

Wypracowany został już w dużej części kształt inwestycji. W stosunku do pierwotnych założeń projekt będzie skromniejszy, ale zachowa wszystkie funkcje. Najbardziej widocznym elementem ma być przestronna i dominująca nad otoczeniem kaplica. Poza tym będą powierzchnie biurowe, prosektorium, przechowalnia zwłok. Część kremacyjna będzie bardziej schowana. Tam będzie też sala dla oglądających proces kremacji. To norma w spopielarniach”

Według aktualnych informacji, do końca bieżącego kwartału, powinniśmy poznać wykonawcę, który postawi WDP z funkcją krematorium:

„Ostatnia runda negocjacji zakończyła się, teraz jesteśmy na etapie analizowania, jakie uwagi możemy uwzględnić, a jakie musimy odrzucić. Najprawdopodobniej na początku marca sformułujemy ostateczne zapytanie” – powiedziała rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x