fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 24 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Powstanie Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy wraz z krematorium

Wiadomości Powstanie Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy wraz z krematorium

Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy wraz z krematorium ma powstać na cmentarzu komunalnym w Dywitach. 

„Jesteśmy na etapie dialogu, który pozwoli wybrać firmę, która zbuduje w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego Wielofunkcyjny Dom Przedpogrzebowy” – potwierdza rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz. – „Do udziału w postępowaniu zgłosiły się 3 firmy, z którymi dotychczas przeprowadziliśmy dwie rundy negocjacyjne. Aktualnie przygotowujemy ostateczną formę programu funkcjonalno-użytkowego oraz projekt umowy PPP wraz z projektem umowy dzierżawy. Te dokumenty uwzględniają zarówno uwagi potencjalnych wykonawców jak i nasze. Jeszcze w tym miesiącu planujemy przeprowadzić trzecią – ostatnią rundę negocjacyjną. A w grudniu wyślemy zapytanie o złożenie oferty. Oznacza to, że w lutym przyszłego roku powinniśmy poznać firmę, która przedstawi najlepszą ofertę”.

Czym właściwie zajmie się WDP?

„Będzie zapewniał kompleksową obsługę czynności pogrzebowych w zakresie przygotowania zmarłego do pochówku, począwszy od przechowania i przygotowania zwłok poprzez ceremoniał na formalnościach skończywszy”

Na terenie obiektu mają znajdować się trzy pomieszczenia:

• Część ceremonialna
• Część technologiczna – przechowalnia zwłok ludzkich w chłodniach oraz pomieszczenia do celów sądowo – lekarskich i do pośmiertnego przygotowania zwłok do pochówku.
• Część kremacyjna

Poza tym, WDP udostępni pomieszczenia dla Zakładu Cmentarzy Komunalnych. Inwestycja miałaby ruszyć najwcześniej na początku przyszłego roku, a zakończyć się w 2024 roku.

Zobacz: O czym pamiętać, urządzając przedpokój w domu jednorodzinnym?

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x