fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Po nitce do kłębka. Ślady na śniegu zdradziły włamywacza

Wiadomości Po nitce do kłębka. Ślady na śniegu zdradziły włamywacza

Mniej niż godzinę potrzebowali policyjni wywiadowcy, aby ustalić i zatrzymać sprawcę włamania do jednego z olsztyńskich sklepów. 34-letni mieszkaniec Olsztyna na miejscu przestępstwa zostawił ślady obuwia.

W nocy z czwartku na piątek około godz. 3 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację, że w jednym ze sklepów na ul. Bałtyckiej mogło dojść do kradzieży. Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy i ochrona obiektu. Policjanci ustalili, że sprawca dostał się do sklepu, uszkadzając drzwi, a następnie wyniósł z niego papierosy o wartości około 750 zł.

Przed budynkiem funkcjonariusze zauważyli świeże ślady obuwia pozostawione na śniegu. Wszystko wskazywało na to, że mogły one należeć do sprawcy włamania – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Idąc tym tropem, funkcjonariusze przeszli około 2 km, m.in. przez tory kolejowe, osiedle domków jednorodzinnych i zamarznięte jezioro i wkrótce dotarli do jednego z domów na osiedlu Likusy. Przez okno zauważyli, że w pokoju na podłodze leżą ułożone papierosy, a obok śpi mężczyzna.

policja olsztyn wlamywacz peruka

Sprawca wiedział, po co przyszli policjanci – nie był zdziwiony ich widokiem i nie kwestionował swojej winy. Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej zaplanował włamanie i dokonał go w peruce i rękawiczkach.

Wszystkie skradzione przedmioty zostały znalezione i zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x