fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Prawie wjechał w radiowóz na Zatorzu. Miał 3 promile

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Olsztyńscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który o mało co nie doprowadził do kolizji z policyjnym autem – próbując ruszyć ze skrzyżowania, włączył wsteczny bieg. Za jazdę po alkoholu będzie się tłumaczył przed sądem. 

We wtorek, pół godziny przed północą, czekający na skrzyżowaniu na Zatorzu policjanci zauważyli, że kierowca stojącego przed nimi golfa zamiast ruszyć do przodu po zapaleniu się zielonego światła, zaczął cofać. Funkcjonariusze zdecydowali się na jego kontrolę. I słusznie, bo kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto Tomasz R. jechał samochodem niedopuszczonym do ruchu. To znaczy, że auto nie było zarejestrowane w Polsce, nie miało naklejki legalizacyjnej na przedniej szybie, a także zamontowane były na nim tablice rejestracyjne od zupełnie innego samochodu – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. To jednak nie koniec. Kierowca nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia oc, bo, jak stwierdził, dokumenty przekazał swojemu koledze, by ten zajął się rejestracją kupionego w Holandii golfa.

Czytaj też:  Trzej Królowie przeszli z mini orszakiem z katedry na starówkę
reklama

30-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. W najbliższym czasie stanie on przed sądem i odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Nie uniknie także odpowiedzialności za szereg wykroczeń, które popełnił.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama